Ana sayfa Teknoloji iOS 11’in Kullanım Oranı Beklenenin Altında Kaldı

iOS 11’in Kullanım Oranı Beklenenin Altında Kaldı

Hızla işletim sistemini geliştiren Apple İOS11 i geliştirmişti. En son çıkan işletim sistemi İOS11 in kullanımının şimdilik sadece 8,5 olduğu açıklandı.

5
0

Hızla işletim sistemini geliştiren Apple İOS11 i geliştirmişti. En son çıkan işletim sistemi İOS11 in kullanımının şimdilik sadece 8,5 olduğu açıklandı.

Her yıl yeni işletim sistemiyle gelen Apple İOS 11 in kullanımı beklenenden az kişi tarafından kullanılmaktadır. İOS, bir işletim sistemidir. Sitemde çok fazla tabaka yer almaktadır. Bunlar ; medya tabakası, core servisleri tabakası, cocoa touch tabakası, Core OS tabakası gibi tabakalardır. Bu tabakaların kapladığı alanın cihazın içinde yer almaktadır ve 2500 MB luk alandır. Bu yüzden sadece Apple ürünlerinde ve iTunes ta bulunmaktadır. İOS işletim sistemi her yıl gittikçe geliştirmektedir. 2017 yılında İOS11 ile yeni işletim sistemi yapan Apple ürünlerinde bu işletim sistemini kullanıcıların sadece %38,5 oranında kullanıldığı bildirildi.

Daha önce yenilenen İOS işletim sistemlerinin kullanım oranları daha fazlaydı düşüş yaşayan işletim sistemi İOS11 in neden fazla kullanılmadığı araştırılmaktadır. Kullanım oranı %38,5 ile kalan ve bu oranın sadece 2 haftada gerçekleştiği belirtilen İOS 11 in ilgi görmediği belirtildi. Bir önceki işletim sistemi İOS 10 u kullananların 2 haftada %48,16 olduğu ve bu düşüşün nedenlerinin şu şekilde olabileceği açıklandı; İOS 11 in belirli kullanıcılara ulaşılamadığı düşünülmektedir. Bunun da wifi ve bluetooth ta kapatılma olmaması, bataryanın çabuk bitmesi gibi nedenlerden kaynaklandığı söylendi. İOS 10 her ne kadar fazlasıyla tercih edilmiş olsa da İOS 11 in çıkmasıyla gerileme yaşadı. İOS 11 in ayrıca İOS 11.0.1 ile İOS 11.0.2 olarak ek işletim sistemleri de çıkmıştır. Kullanım oranının düşük olduğu belirtilen İOS 11 in özellikleri de belirtilmiştir.

İşletim Sistemi İOS 11 in Özellikleri

İOS 11 çok fazla kullanılmaya başlanmamış olsa da birçok yeniliği işlemlerinizi hızlandırmayı sağlamaktadır. Bunlardan biri birden fazla uygulamanızı başka bir klasöre sürükleyerek taşımanızdır. Yaklaşık 25 gizli özelliği bulunan İos 11 de artık siri ile sadece konuşmayacak ayrıca mesajlaşabileceksiniz. Bunun yanı sıra ekranlarınızın dizaynını özelleştirebilirsiniz. Tek ekrandan vide çekme imkanınız olacak, tek elinizle kolaylıkla mesaj yazabileceksiniz, kullanmadığınız uygulamaları kendiliğinden silinmektedir. Ayrıca klavyede pek çok fonksiyon yer almaktadır. Siri ile arama işlemleriniz bir araya getirilmiştir. Bu gizli 25 özelliklerinden biri de karanlık moddur. Karanlıkta bilr harika bir şekilde işlem yapabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here