Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Nasıl Geri Dönebilirim

Iphone cihazlarına gelen yeni sürüm olan İOS 11 kullanıcılar tarafından beğenilmediği takdirde silinip eski sürüm olan İOS 10 apple cihazlara tekrar yüklemesi yapılabilir. iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Nasıl Geri Dönebilirim konusunun açıklamalı cevabı yazımızda…

Iphone cihazlarına gelen yeni sürüm olan İOS 11 kullanıcılar tarafından beğenilmediği takdirde silinip eski sürüm olan İOS 10 apple cihazlara tekrar yüklemesi yapılabilir. iOS 11 Nasıl Silinir? iOS 10 Sürümüne Nasıl Geri Dönebilirim konusunun açıklamalı cevabı yazımızda…

Türkiyede 11 Eylül 2017 tarihinde apple cihazalrına yeni güncelleme gelmiş durumda. Yeni güncelleme ile beraber biribinden faklı özelliklerde eklendi. Bu özellikleri kimi kullanıcalr beğendiği gibi beğenmeyenlerde olmuş olabilir. O açıdan değerlendirildiğinde İOS 11 güncellemesi Iphone telefonlardan kaldırılabildiği gibi eski sürüm olan İOS 10 tekrar geri yüklenebiliyor. Kullanıcılar İOS 10 da kullanmaya alışkın oldukları özelliklerin kaldırıldığını gördüler. Bu özelliklerden biri açık uygulamalar arasında gezinmeye yarayan ve kapatmaya yarayan ekran kaydırma özelliğinin pasif olması. Yeni sürümde bu kullanım özelliğini aktif edecek bir bölüm bulunmuyor. Yeni sürüm ile kullanıcıları rahatsız eden özellik ise apple kullanıcısının dışarıya çıkarken sürekli ayarlar bölümünden wifi özelliğini pasif yapması gerekiyor. Bu gibi özellikleri sevmeyen kullanıcılar İOS 11 silmek için yol ve yöntemler aramaktadır.

İOS 11 NASIL SİLİNİR VE ESKİ SÜRÜMÜ GERİ YÜKLEME NASIL YAPILIR

Silme işlemini yapmadan önce bir uyarımız olacak dosyalarınızı yedeklemeyi kesinlike unutmayınız. Küçük bir hata ile tüm dosyalarınızı kaybetme gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. İOS 11 sürümünü silmek için cihazınızı bilgisayara bağlamalısınız. Bilgi sayarınızda iTunes adlı güncelleme programının olması gerekmetedir. Bu program varsa bilgisayarınıza İOS 10.3.3 eski sürümü indirin. Bu sürümü indiriken cep telefonunuzun modelini seçmeyi kesinlikle unutmayınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra yeni sürüm olan İOS 11’i şimdi silebilirsiniz. Apple cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.Kurtama modunun aktif edilmesini sağlayın bunun için cihazınızı kapatın ve home tuşuna basılı tutarak bilgisayar bapnatı kablosunu bağlayın. Bilgisayarınıza yüklü olan iTunes programını çalıştırın. Telefonunuza iTunes uygulamasının bağlandığını gördüğünde HOME tuşunda elinizi çekin. İPhone 7 ve 7 plus cihazlarına sahip iseniz bu moda geçebilmek için kilit açma düğmesi ya da ses açma düğmesine uzun basmanı gerekmektedir. İşlemin sonuna yaklaştığımızda bilgisayarınızdan SHİFT tuşuna basılı halde iTunes uygulamasından GERİ YÜKLE sekmesine tıklayın. Bilgisayarına indirmiş olduğunuz ipsw dosyasını seçip yükleme işlemini başlatın.

Eğer sizde bir İPhone kullanıcısı iseniz ve 17 Eylülde güncelenen yeni sürümü beğnemeyip eski sürüm olan İOS 10’u geri yüklemek istiyorsanız bahsettiğimiz yolu deneyerek eski sürümünüze kavuşabilirsiniz. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.