Ana sayfa Teknoloji iOS 11 ile Gelen Güncelleme Sayesinde iPhone ve iPad’i Güç Düğmesini Kullanmadan...

iOS 11 ile Gelen Güncelleme Sayesinde iPhone ve iPad’i Güç Düğmesini Kullanmadan Kapatabilirsiniz

Apple kullanıcıları iOS 11 ile gelen güncelleme ile birlikte artık iPhone veya iPad'lerini güç düğmesini kullanmadan kapatabiliyor.

5
0

Apple kullanıcıları iOS 11 ile gelen güncelleme ile birlikte artık iPhone veya iPad’lerini güç düğmesini kullanmadan kapatabiliyor.

Dünyanın en büyük akıılı telefon üreticisi olarak görülen Apple geçtiğimiz haftalarda yeni yazılım güncellemesi olan iOS 11’i tanıtmıştı. Her yıl daha fazla özelliği kullanıcısı ile paylaşmayı düşünen Apple’ın bu yazılım güncellemesi ile birlikte gelen özelliklerden bir tanesi de güç düğmesini kullanmadan telefonu kapatabilmek olarak gözüküyor. Apple ürünü kullanıcıların en çok şikayet ettiği durumlardan bir tanesi olan güç düğmesinin arada tutukluk yapması  veya çalışmaması gibi durumlardan dolayı böyle bir özelliği aktif etmek isteyen Apple bu tarz bir durumda artık düğmeyi kullanmadan kullanıcılarına telefonu kapatma özelliği sunuyor.

Telefonunun güç tuşu bozuk olan kişilerin yapması gereken şey ise çok basit. Telefonun Ayarlar kısmından Genel’e tıklayın. Önünüze bir liste gelecek. Eskiden beri burada olan diğer sekmelerin sonunda Kapat seçeneği bulunmaktadır. Bu kısıma tıklayacak olan kullanıcılar aynı güç düğmesine basmış gibi işlemini yapacak ve önüne kaydırma görüntüsü çıkacak. Burada sağa doğru çıkan görüntüyü kaydırarak telefonunuzu kapatabileceksiniz. Kapat seçeneğinin yanı sıra “Reset” özelliği de bu listede ekli durumda. Bu sekme sayesinde de yine güç tuşunu kullanmadan telefonunuzu resetleyebileceksiniz.

iOS 11 İLE BİRLİKTE HANGİ GÜNCELLEMELER GELDİ ?

Apple’ın sunduğu iOS 11 teknolojisi ile birlikte iPhone ve iPad’lere yeni özellikler eklendi. iOS 11 ile birlikte denetim merkezi tamamen sizin özelleştirmelerinize açık durumda. Önceden sadece uçak modu, wi-fi, bluetooth ve gece modu özellikleri bulunuyordu. Gelen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar denetim merkezini kendilerine göre düzenleyebiliyor. Ayarlar kısmından denetim merkezi sekmesine girip kendinize göre kullanmak istediğiniz özellikleri seçip denetim merkezine ekleyebilirsiniz. Bu sayede daha kolay bir kullanım imkanı sunan Apple bu güncellemenin ardından 3 adet daha ek güncelleme çıkarttı ve yaşanan sorunları bu güncellemeler ile birlikte çözdü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here