Ana sayfa Teknoloji iOS 11 Fotoğraflarını HEIC Formatından JPEG’e Dönüştürme

iOS 11 Fotoğraflarını HEIC Formatından JPEG’e Dönüştürme

İOS 11 sisteminde yer alan HEIC fotoğrafları birçok program desteklemediği için HEIC fotoğrafları JPEG formatına dönüştürmek gerekmektedir. Bu işlemi oldukça basit bir yöntemle yapmak mümkün.

4
0

İOS 11 sisteminde yer alan HEIC fotoğrafları birçok program desteklemediği için HEIC fotoğrafları JPEG formatına dönüştürmek gerekmektedir. Bu işlemi oldukça basit bir yöntemle yapmak mümkün.

İOS 11 işletim sistemi ile gelen yeniliklerin başında gelen HEIC fotoğraf formatı birçok  program tarafından desteklenmemektedir. Bu fotoğrafları JPEG formatına dönüştürerek kullanmanız gerekir. HEIC fotoğraf formatı yaygınlaşmaya başladığında böyle bir sıkıntı kalmayacak ama o zamana kadar JPEG’e dönüştürme işlemi yapılması gerekecek. Öncelikle HEIF’in ne olduğuna bir değiinmekte fayda var. HEIF Yüksek Verimli Görüntü Formatı’dır. JPEG formatından daha kaliteli bir görüntü yansıtırken dosyaları doyaları depolamak için iyi bir yoldur. HEIC ise bu dosyalarun uzantısıdır. HEIC’te jpeg, mp4 gibi bir uzantı biçimidir. Hareketsiz görüntülerle beraber biren çok görüntüyü ve sesi taşıyabilir. HEIC uzantılı resim JPEG’e göre %50 daha küçük olduğundan daha çok görüntü kaydetmenizi sağlar. HEIF muhteşem bir resim türü olmasıyla beraber IPhone kullanıcıları bu türü orjinal uzantısında kullanamamaktadır. Çünkü fotoğraf düzenleme araçları bu formatı desteklememektedir. Bunun için HEIC’i JPEG formatına dönüştümeniz gerekir.

Bu işlemi yapmak için windoes 10 işletim sistemlerinde bu işlemi yapamnaız mümkündür. Bu işlem için heictojpg.com sitesinden faydalanabilirsiniz. Sitede bir fotoğraf dönüştürebileceğiniz gibi 30 adet HEIC fotoğrafı JPEG formatına dönüştürebilirsiniz. Fotoğraflarınızı dönüştürme konusunda bu önerdiğimiz site oldukça başarılı arada aklsıklar yaşansada fotoğraflarınızın büyük kısmı JPEG formatına dönüşrülmektedir. ÜStelik dönüştürme yaptığınız sunucuda fotoğraflarınınz kaydedilmiyor ve 30 dakika içinde sunucudan siliniyor. HEIC formatında ki fotoğraflarınızı JPEG formatına bu yöntemle çok kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here