Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Instagram’da Paylaşılan Videoyu Görüntüleyenleri Görme

İnsanların aktif olarak kullandığı sosyal medya araçlarından biri de instegramdır. İnstegram üzerinden paylaşılan videoların kim tarafından bakıldığı hala görülememektedir.

İnsanların aktif olarak kullandığı sosyal medya araçlarından biri de instegramdır. İnstegram üzerinden paylaşılan videoların kim tarafından bakıldığı hala görülememektedir.

Günümüz çağında teknoloji dur durak bimeden ilerlemeye ve ilerledikçe gelişmeye devam etmekte. İnsanlar hayatını kolaylaştırabilecek potansiyeli olan teknolojik ürünlere sahip olma arzusu ile yaşamlarını devam ettirmektedir. Evde, işte, okulda yani kısaca hayatımızın her yerinde büyük bir öneme sahiptir. 

Aktif olarak kullandığımız telefon ve bilgisayarlarda hayatımızın birer parçası haline gelmiştir. Gelişen intenet ağı ile her türlü işlerimizi bu cihazalar üzerinden gerekli yerlerle bağlantıya geçerek karşılamaktayız. 

- Advertisement -

İletişimin bir boyutu haline gelen sanal ortamlar insanların aktif olarak kullandığı yollardan biridir. Resmi ve sosyal ilişkilerimi yer yer bilgisayarlar ve telefonlarla sağlamaktayız. 

Özellikle birçok telefon markası, insanlara hitap edebilmek, onların arzularını gerçekleştirebilmek için farklı tasarımlar ve farklı özelliklerle piyasaya telefon çıkarmaktadır. Önceki yılarda sadece yazışma ve konuşmaya dayalı çıkan telefon cihazları tasarımcıların elinde farklı bir boyuta geçerek bu işlevlerinin ötesinde bir işleve kazanmıştır. Android işletim sistemi özelliği getirilen telefonlara sahip olmak istemişlerdir. Bu işletim sistemine sahip telefonlarla intenet üzerinden birçok aktiviteyi gerçekleştirebilmişlerdir.

Sanal ortamlarda özellikle insanlar hakkında merak edilen şeyleri takip etme arzusu başgöstermiştir. Bunun farkına varan markalar yeni işletim sitemi ve programlarla piyasaya telefon çıkarmışlardır. Sosyal medya özelliği gösteren instegram ve twitter üzerinden, merak edilen kişiler ya da şeyler takip edilmeye hatta dünyadan kısa sürede haber alınmaya çalışılmıştır.

Birçok insan telefonlarına yüklediği instegram aracılığı ile arkadaşlarını ve sevdiği kişileri takip etmeye başlamış ve birbirlerinden bu sayede haber almışlardır. Özellikle instegram tasarımcıları sadece fotoğraf paylaşmaya yarayan siteyi gitgide geliştirmişler ve neredeyse anında bilgi akışı sağlamışlardır. Her geçen gün farklı özellikleri ile karşımıza çıkan instegrama son olarak belirli bir süre ekranda kalan hikaye kısmı eklemişlerdir. Fotoğraf ve videoların paylaşıldığı instegramda teknik birkaç mevzu insanlarda merak duygusu uyandurmıştır.

Bu site üzerinden yüklenen videolar takip edilen kişilerce görülüp beğeniliyor. Ancak videoya bakan kişilerin sayısı görünmesine rağmen instegramda videoyu izleyen kişilerin profilleri görünmüyor. Bu instegram kullanıcıları tarafından merak edilen bir unsurdur. Bununla ilgili çalışmayı yapan şirket bundan sonraki programlarında nasıl bir yol izler bilinmiyor. Bu konu ile ilgili tek biline şey videoyu izleyenlerin görülmediğidir. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.