Ana sayfa Teknoloji Instagram’da Engelleyenleri ve Takibi Bırakanları Görme ve Silme Uygulamaları Genelde Virüs Oluyor...

Instagram’da Engelleyenleri ve Takibi Bırakanları Görme ve Silme Uygulamaları Genelde Virüs Oluyor Dikkat Edin!

Son yılların en popüler mobil aplikasyonlarından Instagram'ın takipçi ve engelleyenleri bırakanları gösteren uygulamalar ile başı dertte. 3. parti uygulamaları olarak bilinen bu uygulamalar genellikle virüs taşıyor.

6
0

Son yılların en popüler mobil aplikasyonlarından Instagram’ın takipçi ve engelleyenleri bırakanları gösteren uygulamalar ile başı dertte. 3. parti uygulamaları olarak bilinen bu uygulamalar genellikle virüs taşıyor.

Instagram sosyal medya platformu diğer sosyal medya araçlarından takipçi ve takip edilen görselleri ile diğer uygulamalardan ayrışmaktadır. Kullanıcılar genellikle takipçi sayılarının çok olmasını veya kendilerini takip etmeyen kullanıcıları takip etmek istememektedirler.

Bunun bilincinde olan bir takım geliştirici ise hem iOS hem de Android için çeşitli 3. parti uygulamalarını kullanıma sürerek bu hizmeti sağlayabileceğini söylemektedir.

3. PARTİ ARACI VE RİSKLERİ NELERDİR

Bu araçlar genellikle ana uygulama kaynağının sunmadığı hizmetleri sağlayan ancak alt yapısı o uygulamanın geliştiricilerine ait olmayan araçlardır. Yani size takipçi ve engelleyen durumunuzu gösteren uygulamalar Instagram’ın orijinal geliştiricilerine ait değildir.

Bu nedenle de hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bu uygulamalar şifrenizi elde edebilmekte, profilinize ulaşabimekte ve hatta telefonunuza virüs sızdırabilmektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here