Ana sayfa Teknoloji Instagram’a Facebook ile Giriş Yaptım Şifremi Nasıl Öğrenebilirim ?

Instagram’a Facebook ile Giriş Yaptım Şifremi Nasıl Öğrenebilirim ?

Facebook, Instagram'ı satın aldıktan sonra, uygulamaya Facebook ile giriş yapabilme imkanı sağlamıştır. İşte Instagram'a Facebook ile giriş yapan kişilerin Facebook olmadan giriş yapması için gerekenler.

16
0

Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra, uygulamaya Facebook ile giriş yapabilme imkanı sağlamıştır. İşte Instagram’a Facebook ile giriş yapan kişilerin Facebook olmadan giriş yapması için gerekenler.

Instagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra artık kullanıcılar Facebook hesaplarıyla hesap açabilmektedir. Böylelikle kişiler uygulamada üyelik almak için bilgi doldurmak zorunda da kalmıyor. Ancak bu durumda kullanıcının şifresi oluşmuyor. Facebook’unu kapatan kişilerin veya Facebook ile giriş yapmak istemeyen kişilerin uygulamada şifre alabilmesi için yapması gerekenlere yer vereceğiz.

Instagram şifresi almak isteyen kişilerin, Facebook’a kayıtlı olan e-mail adresini kullanması gerekmektedir. Bu e-mail adresine şifre oluşturma linki gönderilecektir. Facebook mail adresini bilmeyenlerin Facebook-Ayarlar-Genel sekmesinden kayıtlı e-mail adresini görüntüleyebileceği belirtiliyor.

Kişilerin mevcut İnstagram hesabından çıkmış olması gerekmekte ve burada yeniden giriş ekranına gelerek Giriş yapmak için yardım al butonuna tıklanmalıdır. Burada kişinin karşısına Hesabına Eriş sayfasına gelecektir. Bu sayfanın en üst noktasında Kullanıcı Adı veya E-posta kullan seçeneği seçilmelidir. Burada Facebook’a giriş yaparken kullanılan e-posta adresi girilmelidir.

Son olarak ise E-posta gönder seçeneğine tıklandıktan sonra Instagram bir mail gönderecektir. Bu mail adresine tıkladıktan sonra alt kısımda yer alan ‘’İsterseniz Instagram şifrenizi yenileyebilirsiniz.’’ Bağlantısına tıklanmalıdır. Bu sayfadaysa belirlemek istediğiniz şifreyi belirleyebilirsiniz.

GÜNLERDİR ERİŞİM PROBLEMİ MEYDANA GELMEKTEYDİ

Sosyal medya dendiği zaman akla gelen ilk uygulamalar arasında yer alan Facebook’ta günlerdir erişim problemi yaşanmaktadır. Özellikle de Rusya ve Avrupa ülkelerinde hissedilen bu problem büyük bir merak uyandırdı. Facebook’ta yaşanan bu problemin aynı zamanda Instagram’da da yaşandığı gözlemlendi. Uygulama kullanıcıları haber akışına erişim sağlarken büyük zorluklar yaşadı. Ancak bu sorunun dünya genelinin yüzde 20’sine etki ettiği belirtiliyor.

Sorunun neden meydana geldiğine ilişkin yetkili isimlerden henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak problemin sunucuyla alakalı olduğu ve Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması yüzünden 2 sosyal medyada da aynı anda sorun yaşandı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here