Ana sayfa Sağlık İngilizler coronavirüse karşı yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalışıyor

İngilizler coronavirüse karşı yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalışıyor

İngiltere'de bilim insanları coronavirüse karşı yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalışıyor. Yapılan araştırmaların sonucunda geliştirilen bir ilacın yoğun bakım hastalarında uygulanacağı belirtildi.

7
0

İngiltere’de bilim insanları coronavirüse karşı yeni bir tedavi yöntemi üzerinde çalışıyor. Yapılan araştırmaların sonucunda geliştirilen bir ilacın yoğun bakım hastalarında uygulanacağı belirtildi.

İngiltere’de bilim insanları, coronavirüste yeni bir tedavi üzerine klinik deneylere başladı. Durumu son derece ağır olan 60 koronavirüs hastasından alınan kan öneklerinde T hücretinin dramatik seviyeye düştüğü belirlendi. Bilim insanları virüs etkisiyle düşen T hücresinin artırılabilmesi için interleukin 7 isimli ilacın klinik deneyde kullanılması üzerinde duruyor.

Crick Enstitüsü Profesörü Adrian Hayday, bağışıklık hücresinde ortaya çıkan bu hadisenin son derece büyük bir sürpriz olduğunu ifade ederek bu hücrelerin insan vücudunu korumaya çalıştığını fakat virüsün hücrelerin altında bulunan halıyı çekerek sayıyı önemli düzeyde azalttığını ifade etti.

Hastalar iyileştiğinde T hücre sayısı artmaya başlıyor

St. Thomas Hastanesi yoğun bakım danışmanı Manu Shankar-Hari, yoğun bakıma alınan hastaların yüzde 70’inin T hücre sayısının mikrolitreye düştüğünü ifade ederek, bu sayının 400 ila 800 arasında değiştiğini belirtti. Hastaların iyileşme eğilimi gösterdiğinde T hücresi sayısının da arttığını konuşan Hari, söz konusu ilacın üç günden daha uzun süreyle yoğun bakımda tutulan ve lenfosit değerleri düşük hastalara verileceğini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here