Ana sayfa Eğitim İlkokul Öğretmenlerine Ödenecek İLKSAN Yardım Miktarı Belli Oldu!

İlkokul Öğretmenlerine Ödenecek İLKSAN Yardım Miktarı Belli Oldu!

İLKSAN Başkanı Tuncer Yılmaz yaptığı açıklamalar ile ilkokul öğretmenlerine yapılacak olan sosyal destek ödemelerinde güncelleme yapıldığını aktardı.

5
0

İLKSAN Başkanı Tuncer Yılmaz yaptığı açıklamalar ile ilkokul öğretmenlerine yapılacak olan sosyal destek ödemelerinde güncelleme yapıldığını aktardı.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) yönetmeliğinde yapılan değişiklikler sonrasında öğretmenlere verilecek sosyal yardım miktarları belirlenerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017 tarih ve 2721 sayılı Tebliğler Dergisi’nde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda öğretmenlere yapılan doğum yardımı, sağlık desteği ve doğal afetler gibi durumlarda yapılacak olan yardım miktarkları yeniden belirlendi.

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Başkanı Tuncer Yılmaz yaptığı açıklama ile değişen miktarları açıkladı. Buna göre;

-Evlenme durumaları için yapılacak yardım miktarı, 550 Türk Lirası,

-Doğum yapacak ilkokul öğretmenlerine doğum yardımı 275 Türk Lirası,

-Doğal afetler için yapılacak olan yardım miktarı 1.320 Türk Lirası,

-Cenaze işlemleri için 1404.6 Türk Lirası,

-Kaza sonrasında ölümler için yapılacak yardım 10 bin Türk Lirası,

-Şehit olma durumları için 15 bin Türk Lirası,

-Maluliyet yardımı için 17 bin Türk Lirası,

-Ölüm Yardımı 19 bin Türk Lirası

-120 ay aidat ödeyip emekli olanlar için emeklilik yardımı ortalama 28 bin Türk Lirası

-Tedavi amacıyla yapılan sağlık turizmi harcamalarının yüzde 50’si devlet tarafından ödenecek ve ayrıca sağlık desteği de bulunacaktır.

İLKSAN Başkanı Tuncer Yılmaz’ın yaptığı açıklamalarda geçtiğimiz yıl yaklaşık 12.5 milyon eğitim personeline toplamda 150 milyona yakın sosyal yardım ödemeleri yapıldığını da aktardı. 2017 yılı için ise yardım yapılan eğitim personeli sayısının 15 milyona yaklaşacağını ve 200 milyona yakın bir ödeme yapacaklarını bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here