Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İçişleri Bakanlığı Personel Alımı 2019 Başvuru Şartları ve Tarihi! İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı Başvuruyla İlgili Detaylar

İçişleri Bakanlığı kadrolarında çalışmak üzere 1200 personel alımı yapacak. Bakanlığın yapacağı alımların başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili detaylar da belli oldu.

İçişleri Bakanlığı kadrolarında çalışmak üzere 1200 personel alımı yapacak. Bakanlığın yapacağı alımların başvuru şartları ve tarihleri ile ilgili detaylar da belli oldu.

Geçtiğimiz haftalarda İçişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlamıştı. Bildiriye göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak 1200 kamu personeli alınacak. Ayrıca alımlar farklı kadroları kapsıyor.

Açıklamada İçişleri Bakanlığı’nın merkez teşkilatı ile 81 ilin valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri çatısı altında çalıştırılacak 1200 kamu personeli alınacak. Başvurularda sözlü sınav esas alınacak.

Başvuruyla İlgili Detaylar

Alımlara başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini  www.icisleri.gov.tr adresinde yer alan bölümden yapabilecekler. Lisans mezunları için 2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Lisans Giriş Sınavı İş Talep Formu”na, ön lisans mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Ön Lisans Giriş Sınavı İş Talep Formu”na, mesleki ve teknik lise mezunları için “2019 yılı 4/B Sözleşmeli Personel Mesleki ve Teknik Lise Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na KPSS(B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 21-26 Şubat tarihleri arasında sınav duyurusu kısmında yayınlanacak olan başvuru linki ile e-Devlet şifresi ile erişilip başvuru yapılabilecek.

Genel Şartlar

Ayrıca alımlara başvuru yapmak isteyen adayların bazı şartları bulundurmaları gerekiyor. Bu şartları taşımayan adayların başvuru talepleri kabul edilmeyecek.

-657 sayılı Devle Memurları Kanunun değişik 48. maddesinin (A) bendinde yer alan esasları bulundurmak,

-1.C vatandaşı olmak,

-Kamu hizmetlerinden mahrum olmamak,

-Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde yer alan süreler geçmiş olsa bile, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

-Askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik yaşına gelmemiş olmak veya muvazzaf askerlik hizmeti veya yedek sınıfta olmak,

-TCK’nın 53. Maddesindeki hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini yapabilmesine engel teşkil edecek akıl hastalığını bulundurmamak,

-1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

-ÖSYM tarafından 2018 yılında tapılan KPSS’nin B grubundan, lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve mesleki ve teknik liselerden mezun olanlar için KPSSP94, puan türlerinden en az 60 ve üzerinde puan almış olmak.

-Adaylar sadece bir pozisyon için başvuru yapabilirler. Bu başvuru yalnızca bir ile veya bakanlığa yapılacaktır.

Haber Port

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.