Ana sayfa Genel İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak illeri açıkladı

İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak illeri açıkladı

İçişleri Bakanlığı yayınlamış olduğu genelgeyle hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak illeri açıkladı. Genelgeye göre 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

7
0

İçişleri Bakanlığı yayınlamış olduğu genelgeyle hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak illeri açıkladı. Genelgeye göre 14 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonu ve resmi tatillerde koronavirüse karşı uygulanan sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni kararlar alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin detaylar yer alıyor. Vatandaşların da yakından izlediği sokağa çıkma yasağının bu hafta da uygulanıp uygulanmayacağı İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle belli oldu.

Bakanlık, 14 il ve Zonguldak’ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verildiğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman ve hangi illerde uygulanacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede 14 il ve Zonguldak’ta Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Buna göre; 29.05.2020 saat 24.00 ila 31.05.2020 saat 24.00 arasında belirli istisnaların dışında;

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak suretiyle 15 il genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here