Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İçişleri Bakanlığı 81 İle Ramazan Bayramı koronavirüse karşı alınan önlemler ve trafik denetlemeleri için genelge gönderdi!

İçişleri Bakanlığı Ramazan Bayramı sürecinde uygulanacak trafik denetimlerini açıkladı. Bakanlık bütün illerin valiliklerine Ramazan Bayramı genelgesini gönderdi.

İçişleri Bakanlığı Ramazan Bayramı sürecinde uygulanacak trafik denetimlerini açıkladı. Bakanlık bütün illerin valiliklerine Ramazan Bayramı genelgesini gönderdi.

İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı’nda Koronavirüse karşı alınan önlemleri bütün illerin valiliklerine gönderdi. Bakanlığın gönderdiği genelgede Ramazan Bayramı’nda alınan tedbirlere göre uyulacak trafik tedbirlerine yer verildi. Ramazan Bayramı tatili 23 – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında olacak. Bayram tatili 4 gün olacak ancak, trafik tedbirleri 22 – 27 Mayıs 2020 tarihleri arasında 6 gün süresince uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı 4 gün boyunca sürecek olsa da trafik denetim ekipleri çalışmalarına devam edecek.

65 yaş üstü kişiler bayramda seyahat izin belgesi ve refakatçiler tek yönlü olarak yolculuk yapacak ve tarım ürünü hasadı için yapılacak seyahatler ve sokağa çıkma yasağından muaf olanlardan kaynaklanacak trafikte herhangi bir sorun oluşmaması için denetimler sürecek.

- Advertisement -

Ramazan Bayramı’nda Polis ve Jandarma Ekipleri Görevlerine Devam Edecek

Ramazan Bayramı süresince toplam 111 bin 384 polis ve jandarma trafik denetimlerine devam edecek. Trafik ihlalleri ve kazaların çok olduğu yerlerde trafik ekiplerinin görünürlüğü arttırılacak ve maket model araç uygulamasına devam edilecek. Bu kapsamda 78 ilde 767 maket model trafik ekip aracı, tepe lambası ve reflektif şeritleri uygulanacak.

Ayrıca 16 ilde helikopter ve 76 ilde de drone ile trafik denetimleri yapılacak. Şehirlerarası taşımacılık yapan şirketlerin yüzde 50 doluluk kapasitesi uygulaması sürecek. Terminal ve ara istasyon gibi yerlerdeki denetimlerin kapasitesi arttırılacak. Yolculuğa çıkacak olan bütün otobüsler denetlemeden geçecek.

Otobüs kazalarının önüne geçmek için gece 02:00 ile 08:00 arasında uykusuzluk ve yoğunluğa bağlı dikkat kaybının olmaması için 05:00 ile 07:00 saatleri arasında şoförler dinlendirilecek.

Mevsimlik tarım işçilerini götüren araçların 00:00 ile 06:00 saatleri arasında yolculuk yapması yasak olacak. Traktör, biçerdöver gibi tarım araçlarının trafiğe çıkmasına izin verilmeyecek. Araçların trafikteki konumu ve denetimlerini sağlamak için “Uygulama Takip Projesi” kullanılacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.