Ana sayfa Kimdir Hülya Darcan Kimdir? Diriliş Ertuğrul Hayme Ana Kimdir? Gerçek Adı Biyografisi, Nereli

Hülya Darcan Kimdir? Diriliş Ertuğrul Hayme Ana Kimdir? Gerçek Adı Biyografisi, Nereli

TRT 1 ekranlarının yeni sezonda da devam eden başarılı dizisi Diriliş Ertuğrul'a dair merak edilen konuları ele alıyoruz. Dizinin Hayme Ana karakterini canlandıran Hülya Darcan kimdir beraber öğreneceğiz.

4
0

TRT 1 ekranlarının yeni sezonda da devam eden başarılı dizisi Diriliş Ertuğrul’a dair merak edilen konuları ele alıyoruz. Dizinin Hayme Ana karakterini canlandıran Hülya Darcan kimdir beraber öğreneceğiz.

Osmanlı Tarihi ve öncesine ışık tutan yapımlar geçtiğimiz yıllarda televizyonlarda büyük ilgi görmüştü ve izleyenleri büyülemişti. Bu kapsamda TRT 1 ekranlarının fenomenlerinden birisi haline gelen Diriliş Ertuğrul da oldukça iyi bir reyting başarısı yakalamayı başarmıştı. Sevilen dizinin karakterlerinden Hayme Ana’yı canlandıran Hülya Darcan’ın kim olduğunu merak edenler için bu yazımızda detaylara yer vereceğiz.

HÜLYA DARCAN BİYOGRAFİSİ:

1951 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Hülya Darcan, Karataş Lisesi’ni bitirdikten sonra akademik eğitime devam etmeyip 1967 senesinde Ses Mecmuası’nın yarışmasına katılır ve buradan üçüncülük kazanır. Daha sonra ilk defa beyaz perde ile Silahları Ellerinde Öldüler ile tanışır. Bu ilk adım kariyerinin ilk basamağıdır ve daha sonra 67 sinema filminde ana rollerde oynar. Bergüzar Korel’in annesidir ve kızı da kendisi gibi Türk sinema ve dizi alanının başarılı oyuncularındandır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here