Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Huawei P8 Lite Teknik Özellikleri Belli Oldu

Huawei P8 Lite teknik özellikleri ile orta segmentin gözdesi oldu.

Huawei P8 Lite teknik özellikleri ile orta segmentin gözdesi oldu.
Geçtiğimiz yılda çıkarılan ve piyasada büyük ses getiren Huawei P8 Lite, bu sene bütçe konusunda sorunu olmayanlar için 2017 modelini hazırladı.Teknik özellikleri ve tasarımı gelistirilen Huawei P8 Lite, orta segment kullanıcıları hedefleyerek çok iyi özellikler ile donatılmış olarak yenilendi.

Çin merkesli firma, geçtiğimiz yılda çıkardığı telefon modelleri ile akıllı telefon kullananların ilk tercihleri arasında yer almıştı. geçen yıl çıkarılan model olan Huawei P8 Lite adı ile satışa sunulan ve oldukça beğenilen modeli yeniden tasarlayarak ve özelliklerini geliştirerek Huawei P8 Lite 2017 olarak satışa sunuldu.

Özellikleri Neler?

Yeni modelin ilk özelliği daha geniş bir ekrana sahip olması, 5.2inçlik bir ekran büyüklüğüne sahip olan model, 12 megapiksel arka kamerası ile çıkarılamaz 3000 mAh bataryası ile eski modelin çok daha üstünde bir seviyede. 4+4 olacak şekilde 8 çekirdekli bir işlemciye sahip olan modelin işlemci yonga seti HiSilicon. tüm özelliklerinin yanında video kayıt özelliği Full HD kalitesine yükseltilmiş durumda. işletim sistemi Android 7.0 ve 16Gb’dan başlayan depolama alanına sahip olmakla birlikte microSD kart desteği ile hafıza alanı arttırılabilir. Çift sim kart özelliği bulunan yeni model 1 Şubat’ta ilk kes İngiltere’de raflarda yerini aldı. çıkış fiyatı ise 240 dolar oalrak belirlendi. 
 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.