Ana sayfa Teknoloji Huawei Mate 10 Özellikleri Lansmanda Tanıtıldı!

Huawei Mate 10 Özellikleri Lansmanda Tanıtıldı!

Türkiye'de akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden birisi haline gelen Huawei geçtiğimiz gün Mate 10 modelinin lansmanını gerçekleştirdi. Cihazın özellikleri ile ilgili sır perdesi kaldırıldı.

7
0

Türkiye’de akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden birisi haline gelen Huawei geçtiğimiz gün Mate 10 modelinin lansmanını gerçekleştirdi. Cihazın özellikleri ile ilgili sır perdesi kaldırıldı.

Mayıs ayının ilk günlerinden bu yana akıllı telefon sektöründe sular bir türlü durulmak bilmedi. Teknoloji devleri bir bir yeni modellerini tüketiciler ile buluşturmaya devam ederken sıra Huawei’ye geldi. Çin uyruklu firmanın başarılı akıllı telefon serilerinin dünya çapında büyük rağbet görmesinin ardından firma bu alanda kendisini geliştirmekten hiç kaçınmadı ve yakın tarihte yeni cihazlarını tanıttığı bir lansman gerçekleştirdi. Bu lansmanda Mate 10 adlı uzun süredir merakla beklenen modelini de tanıtan firma şimdiden teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Üst segment cihazların arasına adını altın harflerle yazdırmaya gelen Huawei Mate 10’un özellikleri ise dudak uçuklattı. Zira rakipleri ile arasında bir süredir pazar payı rekabetinde zorlanan firma bu defa ciddi bir adım atmaktan da hiçbir şekilde kaçınmamış.

Geçmişten bu yana pazar payını büyütmek konusunda oldukça cesur hamleler yapan Amerika’lı teknoloji devi Apple’ı sollamaya hazırlandığı son hamlesini de böylelikle yaptı. Zira Huawei’nin pazar payı akıllı telefon sektöründe %11.3 iken Apple ise %12’lik oran ile sektörde domine ediyor. Huawei bu oranı geçmek için Mate 10 ile geniş bir kitleyi etrafına toplamayı deneyecek. Bakalım cihazın özellikleri akıllı telefon kullanıcılarını cezbedebilecek mi?

HUAWEI MATE 10 ÖZELLİKLERİ

64 GB dahili hafıza ile gelen cihaz 4 GB RAM ile oldukça hızlı bir sanal deneyim sunacağını baştan kanıtlıyor. Öte yandan 4000 mAh batarya özelliği ile uzun süre şarj direnci ortaya koyacak ve 20+12 MP’lik çift arka kamerası ile de fotoğraf çekmek için telefonunu yükseltmeye niyetli kullanıcıların dikkatini çekecek. 5.9 inç ekranı ve 1440 x 2560 piksel çözünürlüğü ile netlik konusunda sınırları affetmeyen Huawei Mate 10 8 MP selfie kamerasına sahip. Android 8.0 Oreo ile kutudan çıkacak olan cihaz Ekim ayının ilerleyen günlerinde de satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here