Ana sayfa Genel HGS Geçiş İhlali Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS Geçiş İhlali Sorgulama Nasıl Yapılır?

Otoyollardan veya köprülerden geçen araçlar HGS geçiş ihlali sorgulamayı işlemi detayı yazımızın devamında.

8
0

Otoyollardan veya köprülerden geçen araçlar HGS geçiş ihlali sorgulamayı işlemi detayı yazımızın devamında.
Ülke  genelinde bazı köprü ve otoyollardan geçerken belirli bir ücret ödenmesi gerekir. Ancak bazı taşıtlar bu geçişi yaparken ücret ödemeden geçiş sağlarlar. HGS geçiş sorgulama sistemi ile kaçak geçiş yapan araçlar hemen bulunuraka gerekli ceza işlemlerine başlanır.

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından uygulanan hızlı geçiş sistemi ile vatandaşlar daha kolay ulaşımın tadına çıkarırlar. Ancak kaçak geçişler de yok değil. Sorgulama ile bilmeyerek geçiş yapan araçların kaydı olduğundan sürücüler erkenden bu durumu öğrenme şansına sahiptirler.  

Geçişlerimi nasıl görebilirim;

Süürcüler HGS siteminin olduğu otoyollar ve köprüleri kullandıklarında bir ücret vereceklerini iyi bilirler. Bazı kişiler ise geçme ücretini yatırmadıklarında HGS cezaları ile karşılaşırlar. Yasadışı geçişleri PTT HGS Müşteri hizmetleri web portalı üzerinden herhangi bir üyelik ya da  şifre bilgisi ile öğrenebilirler.

 Oldukça önmeli ve kullanışılı bu sistem sayesinde HGS üzerinde merak edilen tüm detaylar mevcuttur. İntenet ortamında tek tıkla bu sistemden ücret ödemeden geçen taşıt sürücüleri ne kadar ceza ödeyeceklerini de görmüş olurlar.

HGS Müşteri Hizmetleri Resmi İntenet Sitesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here