Ana sayfa Genel Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır

Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır

Yaptırmış olduğunuz hayat sigortasına ilişkin tüm poliçe sorgulama ve detaylandırma işlemlerini artık bir tık ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt rehber yazımızda...

5
0

Yaptırmış olduğunuz hayat sigortasına ilişkin tüm poliçe sorgulama ve detaylandırma işlemlerini artık bir tık ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Hayat Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt rehber yazımızda…

Türkiye, son 10 yıl içerisinde intenet ve teknoloji açısından gelişmiş ülkelerin izinden giderek çok önemli geliştirmeleri vatandaşlarına getirmiştir. Devletin sunduğu hizmetlerinde artık intenet üzerine taşınması ile beraber, resmi dairelerde sıra bekleme, evrak taşıma ve günlerce bekleme süreci artık ortadan kalkmıştır. Devlette kayıtlı bulunan ve devletle ilişkili olan artık tüm hizmetleri e-Devlet (http://www.turkiye.gov.tr) web sitesini kullanarak öğrenebilmek mümkündür.

HAYAT SİGORTANIZI DA SORGULAYABİLMENİZ MÜMKÜN

Sahip olduğunuz hayat sigortası poliçesini de artık e-Devlet üzerinden sorgulayabilmeniz mümkündür. Bu kapsamda devletin e-Devlet sisteminden HAYMER ekranına giderek, poliçenizin kapsamını, tanımını ve ödemelerini görüntüleyebilirsiniz. Genel olarak bugün hayat sigortası yaptırmak isteyen kişilerin birçoğu, sigortalarını başlattıktan sonra sonuç olarak soyut bir hizmet aldıklarından, poliçelerini görüntülemek ve hayat sigortası kapsamında olup olmadıklarından emin olmak isterler. İşte bu nedenle de devletin resmi web sitesi üzerinden hayat sigortası sorgulama hizmeti açılmıştır. Dileyen kişiler bu hizmetten faydalanarak, hayat sigortası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

E-DEVLETTEN HAYAT SİGORTASI SORGULAMA

Bahsettiğimiz üzere hayat sigortası poliçenizi sorgulamak istiyorsanız o halde, kullanmanız gereken yöntem e-Devlet’in HAYMER adını verdiği ve henüz yeni kullanılmaya başlanan sistemidir. HAYMER sisteminden faydalanarak hayat sigortası sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız, o halde öncekikle e-Devlet sistemine bireysel T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. 

Eğer henüz e-Devlet’e hiç giriş yapmadıysanız ve şifreniz henüz yoksa bu durumda öncelikle bireysel şifrenizi temin etmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Veznedeki görevliye T.C. kimlik belgenizi vererek e-Devlet şifrenizi almak istediğinizi söylemelisiniz. PTT’deki görevli size özel olarak oluşturulan şifrenizi 2 TL ücret karşılığında özel bir zarfla size verecektir. Aldığınız şifre ile e-Devlet Devlet Kapısı resmi web sitesine yani www.turkiye.gov.tr adresine giderek giriş yapınız.

Şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan hizmet sorgulama arama çubuğuna “HAYMER” yazınız. HAYMER yazdıktan sonra arama çubuğunda aşağıya doğru açılan seçeneklerden ilgili olana tıklayın ve karşınızdaki HAYMER ekranından dilediğiniz gibi hayat sigortası poliçenizi sorgulayabilir, detaylarını ve kapsamını öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here