Ana sayfa Finans Havayolu firması Ryanair’den Alman hükümetine tepki: Rekabeti bozar

Havayolu firması Ryanair’den Alman hükümetine tepki: Rekabeti bozar

Avrupa'nın en büyük havayolu firmaları Ryanair ile Lufthansa arasındaki rekabet artıyor. Ryanair CEO'su Michael O'Leary, Lufthansa'ya Alman hükümeti tarafından verilen 9 milyar Euro'luk yardımın rekabeti bozacağını ve karara itiraz edeceklerini açıkladı.

4
0

Avrupa’nın en büyük havayolu firmaları Ryanair ile Lufthansa arasındaki rekabet artıyor. Ryanair CEO’su Michael O’Leary, Lufthansa’ya Alman hükümeti tarafından verilen 9 milyar Euro’luk yardımın rekabeti bozacağını ve karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Avrupa’da faaliyet gösteren en büyük havayolu firmaları Ryanair ve Lufthansa arasındaki rekabet kızışıyor. Alman Hükümeti, coronavirüs nedeniyle iflasın eşiğinde olan Lufthansa’ya 9 milyar Euro yardım yapılmasına karar verdi.

‘’Rekabette avantajlı konuma gelmesi sağlanacak.’’

Ryanair CEO’su Michael O’Leary, Alman hükümetinin aldığı bu yardım kararına itiraz edeceklerini açıkladı. Söz konusu yardım sayesinde Lufthansa firmasının maliyet altında bilet satışı yapabileceği belirtilirken bu olayın Ryanair’de işleri zorlaştıracağı belirtildi.

O’leary, uçuş uçuş noktasında ise Lauda ile easyJet gibi hava yolları karşısında Lufthansa’nın rekabette daha avantajlı hale gelmesinin sağlanacağını duyurdu.

Rekabeti bozar

O’Leary, Lufthansa’ya verilen bu devlet desteğinin ve rekabeti bozan yardıma ilişkin gerekli itirazların yapılacağını açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here