Ana sayfa Finans Halkbankası Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Kampanyası

Halkbankası Sıfır Faizli Esnaf Kredisi Kampanyası

Halkbankası girişimcilere özel sıfır faizli esnaf kredisi finanse etmektedir. İşte sıfır faizli kredinin sağlandığı alanlar ve başvuru ile ilgili bütün detaylar.

6
0

Halkbankası girişimcilere özel sıfır faizli esnaf kredisi finanse etmektedir. İşte sıfır faizli kredinin sağlandığı alanlar ve başvuru ile ilgili bütün detaylar.

Halk Bankası girişimcilere, esnaf ve kobilere özel avantajlı kredi olanakları sağlamaktadır. Günümüze kadar sayısız kişiye esnaf kredisi sağlanmış ve bu anlamda özel sektöre katkıda bulunulmuştur. İşletme sahipleri için finanse edilmekte olan birden fazla sıfır faizli krediler mevcuttur.

KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN MESLEKLERE KREDİ

Teknolojinin gelişimiyle veya farklı etkenler sebebiyle kaybolmakta olan meslekler için özel avantajlı krediler sağlanmaktadır. Özellikle de el işçiliği meslek grubu bunu oluşturmaktadır. Günümüzde artık teknolojik aletler sayesinde ürünün üretimi sadece 10-20 dakika sürmektedir. Ancak el işçiliği için bu süre çok daha fazla olabilmektedir. Bazen günler bazen de haftalar sürebilir.

Bundan dolayı da elişi ürünlerin de fiyatının fabrika imalat ürünlerine göre çok daha fazla olduğunu söylemek mümkündür. El işçiliğiyle ilgili bir meslek grubunda yer alan ve son 5 yıl hiçbir devlet desteği almayanlar bundan faydalanabilmektedir. Buna sıfır faizli KOSGEB kredilerinin dahil olmadığını da söylemek gerekmektedir.

YENİ İŞYERİ KURAN GİRİŞİMCİLERE KREDİ

3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve işletmesini açan kişilere sıfır faizli krediler sağlanmaktadır. İşletmenin bütün sermaye ihtiyacı için gerekli tutar finanse edilmektedir. Bunun yanında esnafların son 1 yıl işletme sahibi olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Kişiler son 5 yıl içinde KOSGEB sıfır faizli krediler haricinde hiçbir hibe olanağından faydalanmamış olmalıdır.

GENÇ GİRİŞİMCİLERE KREDİ

30 yaşından küçük bütün genç girişimciler için KOSGEB onaylı genç girişimci kredileri sağlanmaktadır. Girişimci 100.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçları için faizsiz esnaf kredisi çekebilmektedir. Girişimcilerin işletmeleri için mevcut olan bütün harcamaları bunun üzerinden karşılanabilmektedir. Gerekli ihtiyaçlar faturalandıktan sonra gerekli birime teslim edilir ve işletmenin bütün ihtiyaçları karşılanır. Bu olanaklardan da faydalanılabilmesi için son 5 yıl hibe desteklerinden faydalanılmaması gerekiyor.

SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİLERİ İÇİN BAŞVURULAR

Halkbank sıfır faizli işletme kredileri için Halkbank şubelerine başvuru yapılması gerekmektedir. Online platform üzerinden yapılan başvurular bu kredi olanağı için mevcut değildir. Girişimci başvuruda bulunurken bazı belgeleri teslim etmelidir. Bunlar;

Kimlik fotokopisi, vergi levhası ve ikametgah belgesidir. Banka gerekli duyduğu durumlarda ek belge talep edebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here