Ana sayfa Finans Gün İçinde Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Gün İçinde Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Bankacılık işlemleri artık çok daha kolay hale geldi. Tek tıkla EFT yöntemiyle para transferi yapılıyor. Peki yapılan EFT ne zaman hesaba geçer?

4
0

Bankacılık işlemleri artık çok daha kolay hale geldi. Tek tıkla EFT yöntemiyle para transferi yapılıyor. Peki yapılan EFT ne zaman hesaba geçer?

İntenet bankacılığı, ATM ve diğer işlemler aracılığı ile bankalar arasında para gönderim işlemi çok kolay bir şekilde yapılmaktadır.  Birçok şirket tüm ödemelerini EFT yöntemi ile yaparken, milyonlarca banka müşterisi de ödemelerini EFT sistemi ile yapmaktadır. Bu şekilde yapılan para transferlerinin ne zaman hesaba geçtiği de kolaylıkla görülmektedir.

 EFT işlemi gerekleşirken size verilen komutlara yanıt vererek para transferini gerçekleştiebilirsiniz.

 EFT’nin kelime anlamı bankalar arasında para alışverişi yapmak anlamına gelir. Bir bankadan bir kaçbankaya para gönderimi yapılmaktadır. hesapta olan para kişinin yönlendirmesi ile para transferi gerçekleşmiş olur. 

 EFT NE ZAMAN HESABA GEÇER?

 IBAN numarası ile yapılan EFT işlemi sadece 3-4 dakika sürer. Gönderilen EFT hafta içinde yapıldıysa sadece 2-3 dakika sürer. Hafta sonu yapılan bazı EFT’ler bir gün sonra gönderilen hesaba geçer. EFT işlemleri çoğu kez 1 dakika sürmektedir.  Ancak bu süre Türkiye sınırları içinde yapılan EFT ‘de geçerlidir. Her banka yapılacak olan EFT işleminden ufak tutarda para kesmektedir. 4,5 liradan başlayan EFT kesinti tutarları 8 Liraya kadar çıkmaktadır. Yapılacak olan ET ler saat 4 ile 7 arasında yapılıyorsa kesilen tutar 7 liradır.  

 EFT ile para transferleri hen çok hızlı, hemde çok güvenlidir. Banka hesapları arasında para transferleri EFT sayesinde olmaktadır. Daha güvenli bankacılık işlemi arıyorsanız, bu sistemi istediğiniz yerden en hızlı şekilde kullanabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here