Ana sayfa Genel GSS prim borçlar gelir testi zorunluluğu kalkıyor mu? Yeni düzenleme ayrıntıları

GSS prim borçlar gelir testi zorunluluğu kalkıyor mu? Yeni düzenleme ayrıntıları

GSS prim borçları için yeni düzenleme getirildi. GSS prim borcu olan vatandaş için gelir testi zorunluluğu kalkıyor mu?

5
0

GSS prim borçları için yeni düzenleme getirildi. GSS prim borcu olan vatandaş için gelir testi zorunluluğu kalkıyor mu?

Genel Sağlık sigortası sisteminde 1 Nisan 2017 tarihi itibari ile bazı değişikliğe gidildi.  Herhangi bir şekilde sigortası olmayan bir vatandaş hiçbir sğalık imkanından faydalanamıyordu. Sağlık bir insan için en önemli faktördür. Hükümet Yetkilielri çok büyük bir adım atarak 53,32 lira veren her vatandaşı Genel sağlık sigortalı yapacağını açıkladı. Bu şekilde istedikleri zaman sağlık imkanlarından faydalanacaklar. GSS primleri ise devlet tarafından ödenecek.

 Gelir Zorunluluğu Testi Kalktı

GSS prim borçları konusunda da yetkililer daha esnek davranacaklarını söyleyerek ilgili vatandaşların yüreklerine su serptiler.  Yapılan yeni düzenleme ile hane hallkı içinde kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden daha az olan vatandaşın Genel Sağlık Sigortası devlet tarafından karşılanacak.  

Yapılan testin sonucuna bakıldığında fert başına 592,50 liranın altında çıktığı taktirde prim ücreti Hazine tarafından karşılanacak. 

Yeni düzenlemenin olduğu şu günlerde 53.35 lira prim ödemesi yapan her GSS mağduru sağlık imkanlarında n dileidği gibi yarralanabilecek. 1 Nisan 2017 tarihi itibari ile yasallaşan bu  sistem şimdiden oldukça rağbet görmeye başladı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here