Ana sayfa Kimdir Gözde Atasoy Kökçü Kimdir? Kanal D Haber Hafta Sonu Sunucusu

Gözde Atasoy Kökçü Kimdir? Kanal D Haber Hafta Sonu Sunucusu

Hafta sonları Kanal D ana haber bülteni sunuculuğunu üstlenen Gözde Atasoy Kökçü kimdir?

5
0

Hafta sonları Kanal D ana haber bülteni sunuculuğunu üstlenen Gözde Atasoy Kökçü kimdir?

Bir süre önce görevine son verilen İrfan Değirmenci’nin yerine sabah haberlerini sunacağı öne sürülen Gözde Atasoy Kökçü kimdir?

Gözde Atasoy, 1985’te İstanbul’da doğmuştur. Nişantaşı Işık Lisesi’nde tamamladığı lise öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü bitirmiştir. Ardından yüksek lisans eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmuş ve San Francisco’da Golden Gate University’den MBA diplomasını almıştır.

Mesleği, eğitimini aldığı alandan tamamen farklı olan Gözde Atasoy televizyonculupa 2009 yılında Beşiktaş TV^de merhaba demiştir. Haber bültenleri hazırlamanın yanı sıra ekonomi programlarını hazırlayıp sunan Atasoy, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmıştır.

2 yıl gibi bir süreyle sunuculuk alanında tecrübe kazanan Atasoy, 2011 yılında CNN Türk’e transfer olmuştur. CNN Türk’teki görevi devam ettiği sırada 2012 yaz sezonunda 3 ay boyunca Kanal D hafta sonu Ana Haber Bülteni’nin sunuculuğunu yapmıştır.

2013’te Mehmet Ali Birand’ın vefatının ardından, CNN Türk’teki görevini bırakarak Kanal D Haber Merkezi’nde hafta sonları Kanal D Ana Haber Bültenini ve Hafta İçi Euro D Ana Haber Bülteni’ni sunmaya başladı.

Geçtiğimiz sezon İrfan Değirmenci’nin işine kanal tarafından son verilmiş, Durum uzun özellikle sosyal medyaya bomba gibi düşmüş, uzun sürede gündemde kendine yer bulmuştu. Göze Atasoy Kökçü bu olayın ardından bir süreliğine sabah haberlerini sundu. Bir süre İrfan Değirmenci’nin yerine kesin olacağı iddia edildi fakat daha sonrasında söylentilerin asılsız olduğu ortaya çıkmıştı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here