Ana sayfa Teknoloji Google Play Store Market İpuçları ve Bilinmeyen Özellikleri

Google Play Store Market İpuçları ve Bilinmeyen Özellikleri

Android işlemcilerin, uygulama indirmesine olanak sağlayan, dev bir sanal mağaza olan Google Play Store hakkında bilinmeyen özellikleri ve ipuçları.

6
0

Android işlemcilerin, uygulama indirmesine olanak sağlayan, dev bir sanal mağaza olan Google Play Store hakkında bilinmeyen özellikleri ve ipuçları.

Google Play Store android işlemci kullanan cep telefonlarının uygulama  indirme mağazasıdır. Uygulamalar Google Play Store sayesinde telefona yükleniyor ve karşımıza hayatımızı kolaylaştıracak bir çok imkan sunuyor. Çağımızın en büyük ve en kullanılır teknolojisi insanların elinden düşmeyen akıllı cep telefonları. İşletim sistemi android olan akıllı telefonların da mağazası Google Play Store hakkında pek bilinmeyen özelliklerinden ve yararlı bilgilerinden bahsedeceğiz.

Uygulamaların son sürümlerini beta gruplarına kayıt olarak deneme şansı : Google Play Store üzerinde yer alan ancak birçok kullanıcının haberi olmadığı özelliklerden biri de beta sürümlerinin indirilebilmesi özelliğidir.  APK adıyla bilinen sürümleri harfiyen takip ederek burada beta APK sürümlerini sorunsuz olarak indirebilirsiniz.

Güvenli buton ile çocuklarınızı kötü içeriklerden koruma: Çocuklarınızın kötü içerikli oyunlardan ve sitelerden uzak tutmak için Google Play Store’de yer alan evebeyn kontrolü butonuna tıklayabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda çocuklarınızın ulaşmak istediği uygunsuz siteleri etkisiz duruma getirebilir ve şiddet içerikli oyunlara ulaşmalarını engelleyebilirsiniz.

Google Play Kitaplar : Kitaplar sekmesinde teknoloji, spor, ekonomi, çizgi romanlar dahil her kategoride kitabı bulabiliyorsunuz. Kitapları android cihazınızdan okumak için Google Play Kitaplar uygulamasını cihazınıza yüklemelisiniz. Uygulamayı yükledikten sonra ilginizi çeken ücretli veya ücretsiz kitapları listenize ekleyerek dilediğiniz her yerde okuyabilirsiniz. 

Ücretli Uygulamaları Deneme ve İade Etme İmkanı : Google Play Store ücretli olan oyun ve uygulamaları satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra hiçbir gerekçe belirtmeden oyun/uygulamayı iade edebilme ve ücretinizi anında geri alma imkanı sunmaktadır.. Google Play Store üzerinden satın aldığınız  oyun/uygulamayı 2 saat  içinde iade etme hakkına sahipsiniz.

Ülke ve Bölge Engeli Olan Uygulamalara Erişim : Google Play Store’da bazı oyun ve uygulamalar bazı ülke ve bölgedeki kullanıcılar için engelli durumdadır. Ancak VPN uygulamaları sayesinde cihazınızın ülke konumunu değiştirebilir ve engelli olan oyun veya uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulama Geliştiricisine Göre Arama :Google Play Store kendi içinde oldukça başarılı bir arama motoruna sahiptir. Play Store üzerinde beğendiğiniz bir geliştiricinin uygulamalarını aramak için uygulamalar arasında gezinti yapmak yerin, arama kısmına  “pub:GeliştiriciAdı” şeklinde yazıp arama yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here