Ana sayfa Teknoloji Google Pixel 2 XL Özellikleri Düzenlenen Etkinlikte Tanıtıldı

Google Pixel 2 XL Özellikleri Düzenlenen Etkinlikte Tanıtıldı

Google'ın yeni amiral gemisi Pixel 2XL dün San Fransisco'da düzenlenen etkinlik ile dünyaya tanıtıldı.

5
0

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2XL dün San Fransisco’da düzenlenen etkinlik ile dünyaya tanıtıldı.

Dünyanın en gelişmiş ve en hızlı arama moturu olarak kabul edilen Google, birçok soruya cevap bulabileceğimiz bir platrom. Uçsuz bucaksız bilgisi karşısında arama motoruna yazarken yapılan ufak tefek kelime hatalarına veya araştırırmamıza daha yakın bir soru ve bunun için daha çok sonuç çıkarabilmek için sık sık karşımıza “bunu mu demek istediniz” sorusu ve düzeltmeleriyle karşımıza çıkıyor. Bazılarımız bunu ukalaca bulup buna tepki gösterseler de bu göz ardı edebilinecek ufak bir ayrıntı. Sonuç olarak o bizim en bilgili arama moturumuz ve ona ihtiyacımız var.

Google’ın kuruluşu, Ocak 1996 tarihinde Stanford Üniversitesi doktora öğrencileri Larry Page ve Sergey Brin’in bir araştırma projesi ile başladı. Başlançta BackRub adında bir arama motoru üzerinde çalışıyorlardı. Daha sonra tarihler 15 Eylül 1998’i gösterdiğinde Larry ve Sergey daha akılda kalıcı bir isim tercih etmeleri gerektiğine karar kıldılar. Tabii ki zamanla çok şey değişti. Google hedeflediği gibi büyüdü hatta Tokyo’da ilk ofislerini açtılar. Google, Amerikan Diyanet Vakfı üyeleri tarafından 2002 yılının “en yararlı” kelimesi olarak oylandı. 13 Ocak 2003 tarihinde de Google ismi kabul edilir.

Bildiğimiz üzere Google yazılım olarak bazı markalara destek olarak kendi akıllı telefonunu üretiyordu. Projenin adı da Nexus’tu. Fakat Pixel projesinin hayata geçmesi ile birlikte firmanın akıllı telefon olarak portföyüne giriyor. Bir süredir merak edilen ve doğruluğu konusunda şüpheler uyandıran akıllı telefon dün San Fransisco’da gerçekleştirilen etkinlik ile tanıtıldı. Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2 XL, ince çerçeve ve büyük ekran tasarımı ile birlikte geldi.

Google Pixel 2 XL, Samsung’un yeni sonsuz tasarıma benzer bir şekilde daha az bir çerçeveye sahip. 6 inç P-OLED ekran büyüklüğünde 1440 x 2880 piksel çözünürlük ile karşımıza çıkıyor. Google Pixel 2 XL, Coning Gorilla Glass 5 ekranın yer aldığı ve işlemcisi için gerekli gücü yıl içerisinde çıkarılan amiral gemisi modellerinde sık bir şekilde karşılaştığımız Qualcomm Snapdragon 835‘ten alıyor. Sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olan Snapdragon 835, grafik özelliklerini karşılayacak güç Adreno 540 tarafından karşılanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here