Ana sayfa Teknoloji Google Pixel 2 ile Çekilmiş Fotoğraflar Google Tarafından Paylaşıldı

Google Pixel 2 ile Çekilmiş Fotoğraflar Google Tarafından Paylaşıldı

Pixel 2 ile çekilmiş fotoğrafları google kendi sayfasında paylaştı. Çözünürlük açısından profosyonel fotoğraf makinesine yaklaşan en iyi akıllı telefon Pixel 2'dir.

5
0

Pixel 2 ile çekilmiş fotoğrafları google kendi sayfasında paylaştı. Çözünürlük açısından profosyonel fotoğraf makinesine yaklaşan en iyi akıllı telefon Pixel 2’dir.

Hobiler arasında fotoğraf çekmek son zamanlarda en çok tutulan hobidir. Özellikle instegram gibi bir programın var olması insanları daha fazla fotoğraf çekme arzusuna itmiştir. 

Kimi insanlar bu fotoğraf çekme hobisini profosyonel yaparken kimileri de daha amatörce telefonlarından yapmaktadır. Özellikle gezip görme ile bütünleşen fotoğraf çekme hobisi insanların ayrı bir ilgisini çekiyor. 

Çekilen fotoğrafların kalitesi de insanların bu hevesini tetikleyen bir unsurdur. Pixel ile ilgili olan bu durum fotoğrafın daha kaliteli görülmesini sağlar. Fotoğrafa çok boyutluluk katarak, fotoğrafın gözümüzde canlanmasını sağlıyor. Pixel kalitesi profosyonel fotoğraf makinelerinde bulunan bir unsurdur. Çektikleri alanın netliği ellerimizde bulunan telefonla çektiğimiz fotoğraflardan nettir. Uzaktaki bir açıyı çektiğimizde yakınlaştırınca ne kadar yüksek pixele sahip olduğunu göreceksiniz.

Ancak profosyonel fotoğraf makinesi kadar olmasa da diğer akıllı telefonlara fark atacak pixel kalitesini Pixel 2 ile google yayınlamıştır. 

Google gerçekleştirdiği etkinlikte Pixel 2 ile çekilmiş fotoğrafları kendi sitesinde yayınladı. Pixel 2,  DxOMARK tarafından 98 puan alarak en iyi akıllı telefon olma ünvanına kavuştu. 

Hiçbir efekt kullanılmadan paylaşılan fotoğraflar herkesin dikkatini çekti. Pixel 2 akıllı telefonlar arasında çekim kalitesi ile devrim açtı. Neredeyse profosyonel fotoğraf makinelerine yaklaşan akıllı telefon oldu. Telefonun arkasında 12.3 MP kamera yer alıyor. Telefonun bir başka özelliği ise optik ve elektronik imaj sabitleme özelliğinin olmasıdır. Portre çekmek isteyenlerinde tavsiye edebileceği bir telefondur. 

Çekilen fotoğrafın orjinal boyutunu görmek için de fotoğrafın üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. OIE ve EIS özelliklerini sitenin adresinden girerek inceleyebilirsiniz. 

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve böyle bir hobiniz varsa hem telefon özelliği ile hem de fotoğraf çekme özelliği ile Pixel 2’i alıp kullanmanız avantajınıza olacak. Nerden baksanız profosyonel bir fotoğraf makinesine vereceğiniz parayla Pixel 2 alarak kar sağlayabilirsiniz. Nihayetinde telefon fotoğraf makinesine göre kullanım ihtiyacı olarak daha da bir önceliğe sahip. 

Profosyonel bir fotoğraf makinesinin yapacağı işlemin nerdeyse aynısını Pixel 2 sağlamaktadır. En azından akıllı telefonlar arasında pixel anlamında yani çözünürlük anlamında Pixel 2 daha iyidir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here