Ana sayfa Teknoloji Google Duo Sesli görüşme özelliğini duyurdu! Google Whatsapp alternatifi programı

Google Duo Sesli görüşme özelliğini duyurdu! Google Whatsapp alternatifi programı

Google Duo, görüntülü konuşma özelliği ile gündeme hızlı bir giriş yapmıştı. Sesli görüşme özelliğini ise henüz duyuran Google Duo'nun WhatsApp alternatifi olarak görülmesi gündeme geldi.

5
0

Google Duo, görüntülü konuşma özelliği ile gündeme hızlı bir giriş yapmıştı. Sesli görüşme özelliğini ise henüz duyuran Google Duo’nun WhatsApp alternatifi olarak görülmesi gündeme geldi.

Google’un geliştirici mühendis ekibi tarafından yaklaşık 1 sene önce aktif olarak kullanıma sunulan Google Duo’da sesli görüşme özelliği bulunmamaktaydı. Facebook, Skype, WhatsApp ve FaceTime gibi aplikasyonların yanında bu anlamda güçsüz kalan aplikasyonun sesli görüşmeye yönelik çalışmaları tamamlandı. İlk olarak Mart ayında Brezilya’da kullanıma sunulan bu özellik şimdi tüm dünyadaki kullanıcılar için aktif hale getirildi.

İNDİRME SAYILARI ARTACAKTIR

Görüntülü görüşmeyi vaad eden bir çok altenatif programın yanında sesli görüşmenin gücünü de bünyesine katan Google Duo, Play Store listelerinde yükselişe geçti. Google Play’de 225. sıraya yükselen uygulama Apple’ın aplikasyon listesinde ise 641. sıradaydı. Uygulamanın düşük veri tüketimi ve düşük batarya tüketimi etkileri dikkat çekerse bu sıralamada yükselişe geçeceğine kesin gözüyla bakılıyor.

Google Duo – Google Play

Google Duo – App Store – iTunes

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here