Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Genç Çiftçi Hibesi 2019 Yılı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Hibeler Ne Zaman Verilecek

Genç çiftçilerin projelerini realize edebilmeleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen Genç Çiftçi Hibesi 2019 yılında ne zaman verilecek belli oldu.

Genç çiftçilerin projelerini realize edebilmeleri için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen Genç Çiftçi Hibesi 2019 yılında ne zaman verilecek belli oldu.

Türkiye’de yerli üretimin artırılması ve istihdamın geliştirilebilmesi adına devlet tarafından çeşitli destekler sağlanmaktadır. Esnaflar için KOSGEB tarafından verilen hibe ve kredilerde olduğu gibi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen destekler de çiftçilere sağlanmaktadır. Bu kapsamda 2016 yılından bu yana genç çiftçilerin hayvancılık ve tarım projelerini gerçekleştirebilmeleri için sağlanan Genç Çiftçi hibesi büyük ilgi görmektedir. 30 bin Türk Lirası tutarındaki hibe desteğine ilgi büyük olunca, 2018 yılında isteyen herkes bu hibeden yararlanamadı. Bu defa hibe desteğinden faydalanmak isteyenler gözlerini 2019’e çevirdiler ve 2019 yılı için Genç Çiftçi hibe desteğinin ne zaman verileceği merak edildi.

2019 YILINDA DA GENÇ ÇİFTÇİLERİ SEVİNDİRECEK

- Advertisement -

2017 yılında çok sayıda kişinin faydalandığı Genç Çiftçi hibesi 16 bin kişiye verilmişti. Böylelikle de yerli üretimin desteklenmesi adına çok önemli bir katkı sağlanmıştı. 2019 yılında ise hibe desteği devam edecek ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından daha fazla bütçe ayrılacak. Şimdilik kesin başvuru tarihi bakanlık tarafından yayınlanmadı ancak başvuru yapmak isteyen çiftçiler BU LİNK aracılığı ile ilgili destek için kayıtlarını oluşturarak duyuruları takip edebilir ve sistem üzerinde başvuruların açılması ile birlikte Genç Çiftçi Hibesi için başvurularını yapabilirler. Başvurularını tamamlayan 40 yaş altındaki çiftçiler daha sonra kurum tarafından beyan edilen belgeler ile birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl veya İlçe Müdürlükleri’ne giderek belgelerini teslim edecekler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.