Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, coronavirüs vaka sayısındaki artışla ilgili son dakika değerlendirmesinde bulundu. Başkan Şahin, vaka artışının bu şekilde sürmesi halinde okulların 2020 – 2021 sezonunda açılamayabileceğini açıkladı.

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının en çok artış gösterdiği illerden Gaziantep’te Belediye Başkanı Fatma Şahin okulların açılma tarihiyle ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Ortalama vaka sayısının büyük ölçüde artış gösterdiği iller içerisinde yer alan Gaziantep’te, vaka sayılarındaki artışın sürmesi halinde okulların 2020 – 2021’de açılmayabileceği aktarıldı.

Muhtarlarla düzenlenen toplantılarda açıklamalarda bulunan Şahin, muhtarlarla gerekli görüşmelerin yapıldığını ve soruların yanıtlandığını aktardı.                                 

En fazla artış yaşanan iller içerisinde bulunuyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’dan paylaştığı ortalama vaka sayısı paylaşımında en fazla artışın yaşandığı iller arasında Gaziantep de yer almaktaydı.

Bakan Koca son 3 gün içerisinde ortalama vaka sayısındaki en yüksek artışlarda İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya ve Diyarbakır’ı işaret etmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here