Ana sayfa Genel Gayrimenkul sertifikası nedir? Nasıl alınır?

Gayrimenkul sertifikası nedir? Nasıl alınır?

Gayrımenkul sertifikası yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Gayrimenkul sertifikası nedir? Nasıl alınır? hakkında tüm detaylar.

7
0

Gayrımenkul sertifikası yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Gayrimenkul sertifikası nedir? Nasıl alınır? hakkında tüm detaylar.

Gayrimenkul sertifikası özellikle orta ve alt sınıf gelire sahip olan vatandaşlar için imkan ve bütçelerine göre yerli veya yabancı yatırımcıların projelerinde pay sahibi olmaya imkan vermektedir. Gayrimenkul sertifikasını şuan sadece TOKİ vermekte olup bu alanda yatırımcıları desteklemektedir. İmkanı ve bütçesi olan herkes bu ayrıcalıktan yararlanabilmektedir. Bu proje ile birlikte tek başına gayrimenkule yatırım yapamayan orta ve alt gelirli vatandaşlar yerli ve yabancı yatırımcılar ile birlikte projelerde bütçelerine göre pay sahibi olabilmektedir.

Peki, Gayrimenkul sertifikası Alma Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

  • İlk olarak bir yatırımcı gayrimenkul projesini tamamlamak için iki seçeneği değerlendirmekteydi. Bunlardan biri projede herhangi bir bölümü satın alması veya bunun için kredi çekerek borçlanmasıydı. Vatandaşlar sertifika imkanı sayesinde borçlanmadan yatırımcı olabilmektedirler.
  • Daha önceki istemde yaşanılan acil para ihtiyacı nedeni ile elden çıkarılmak istenen gayrimenkulün düşük fiyata satılması hem yatırımcının zararına olmaktaydı hem de birçok soruna yol açmaktaydı. Sertifika sayesinde yatırımcı kişiler istediği zaman ve istediği şekilde gayrimenkul sertifikasını borsanın durumuna göre nakit paraya çevirmesi mümkün olmaktadır.
  • Bu sertifika sayesinde konut almak isteyen yatırımcılar lansman fiyatlarında ve eş değerde bir konut alabilmektedirler.

Bir Gayrimenkul Sertifikası Ne Kadar?

Yeni yapılacak olan Park Mavera 3 projesine 42 TL vererek yatırım yapabilirsiniz.

Gayrimenkul Sertifikasını Nereden alabilirsiniz?

Gayrimenkul sertifikasını alabilmek için çeşitli yollar mevcuttur.

Bunlar;

  • Bir banka veya finans şirketlerinden talep edebilirsiniz.
  • Sertifika almak için katılım bankalarına da başvurabilirsiniz.
  • Direk cep telefonunuzdan da talimat oluşturup bütçenize uygun olan sertifikayı alabilirsiniz.

Gerekli olan en az tutarı ödeyerek bütçeye yatırım yapabilir gayrimenkul sertifikanızı bankalardan veya aracı kuruluşlardan alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here