Ana sayfa Finans Garanti Bankası’ndan Cebe Havale ile Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır

Garanti Bankası’ndan Cebe Havale ile Cep Telefonuna Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır

Banka Kartı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran ve 7/24 hizmet veren Garanti CepBank uygulaması ile cep telefonuna para göndermek artık mümkün! Peki uygulama nasıl kullanılıyor?

5
0

Banka Kartı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran ve 7/24 hizmet veren Garanti CepBank uygulaması ile cep telefonuna para göndermek artık mümkün! Peki uygulama nasıl kullanılıyor?

Garanti Bankası’na ait uygulamalar ile kullanıcıların cep telefonu numaralarına para gönderme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Garanti CepBank uygulaması üzerinden veya intenet şubesi aracılığıyla bu gönderim işlerimini sağlayabilirsiniz. Cep telefonuna para gönderme işlemi haftanın 7 günü 24 saat yapılabilmektedir ve paranın gönderildiği andan itibaren 7 gün içerisinde Garanti ATM’lerinden çekilebilmektedir. 

Banka kartını yanınızda taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran CepBank uygulaması ile 1000 TL’ye kadar para transferi sağlanabilmektedir. Uygulamanın kolaylığının yanısıra en cazip tarafı ise haftasonu dahil olmak üzere her an işlemin gerçekleştirilebiliyor olması!

Garanti CEPBANK Uygulaması İle Telefon Numarasına Nasıl Para Gönderilir?

CepBank uygulaması ile para transferi sağlayabilmeniz için öncelikle hesabınızda gönderim tutarı kadar bakiyenin bulunması gerekmektedir. Telefonunuza veya tabletinize indireceğiniz mobil uygulamaya giriş yaptığınızda alt menüden “işlemler” sekmesine tıkladıktan sonra işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Açılacak ekranda CepBank menüsünde bulunan Para Gönderme seçeneğini seçtikten sonra paranın gönderileceği hesabı, gönderim işlemi sağlanacak kişinin cep telefonu numarasını ve tutarı girdikten sonra “devam” diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. 

Eğer para transfer limitinizi artırmadıysanız bir defada en fazla 1000 TL tutarında para gönderimi sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Cep Telefonuna Gelen Para ATM’den Nasıl Çekilir?

Tarafınıza CepBank uygulaması üzerinden para gönderimi sağlandıysa herhangi bir Garanti Bankası ATM’sine giderek paranızı çekebilirsiniz. Telefonunuza gelen parayı ATM’de açılacak ekranda “kartsız işlem” tuşlaması yapıldıktan sonra “para çekme” menüsüne girilerek “CepBank ile Para Çekme” seçimi yaparak çekebilirsiniz. Açılacak ekrana parayı gönderen kişinin bankaya kayıtlı numarası ve alıcı telefon numarası girildikten sonra gönderilen para miktarı yazılır ve “devam” diyerek işlem gerçekleştirilir. Son çıkacak ekranda parayı çekecek kişiye gelen REFERANS KODU da girilerek işlem tamamlanır. 

Garanti CEPBANK İşlem Ücreti Ne Kadar?

Garanti CepBank uygulaması üzerinden para transferi sağlamak için 2.75 TL işlem ücreti talep edilmektedir. Öneğin 200 TL’lik bir para gönderim işlemi için gönderilecek hesapta 202.75 TL bakiyenin bulunması gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here