Ana sayfa Genel Gamze Bulut ve Elvan Abeylegesse’nin Madalyaları Neden Geri Alındı?

Gamze Bulut ve Elvan Abeylegesse’nin Madalyaları Neden Geri Alındı?

Türk Atletizm Tarihine siyah leke! Gamze Bulut ve Elvan Abeylegesse'nin olimpiyatlardan kazandığı madalyalar geri alındı ve katıldıkları koşulardan da men edildiler.

4
0

Türk Atletizm Tarihine siyah leke! Gamze Bulut ve Elvan Abeylegesse’nin olimpiyatlardan kazandığı madalyalar geri alındı ve katıldıkları koşulardan da men edildiler.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından yapılan ilanlara göre Türk atlet Elvan Abyelegesse’nin geçmişe yönelik elde ettiği derecelerinin sonrasında numuneleri üzerinde yapılan testler sonuçlandı. Test sonuçlarına göre yasaklı madde ile karşılaşıldığı ve Abeylegesse’nin doping cezalı sporcular listesine alındığı açıklandı.

GAMZE BULUT’A DA DOPİNG ŞOKU

2012 Londra Olimpiyatlarında boy gösteren ve ikincilik elde eden Bulut’un da biyolojik pasaportunda kusur tespit edildi. 2011 yılından itibaren dahil olduğu tüm aktivitelerden de diskalifiye olduğu açıklandı. Benzer şekilde Songül Konak’da 2015 yılından itibaren katıldığı etkinliklerden diskalifiye olarak 4 yıl men cezası aldı. Yapılan açıklamaların ardından sporculardan henüz bir açıklama gelmezken madalyalarını etkinliklerin bağlı bulunduğu federasyonlara iadesi talep ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here