Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Fuzulev Nedir? Sistem Nasıl Çalışır? Avantaj, Yorum ve Tüm Detayları

Fuzulev sayesinde düşük, orta ve yüksek gelire sahip herkes ev sahibi olabilmektedir. Belirli bir sisteme dayanan Fuzulev, ilk etapta bir gruba dahil olup organizasyon parası verme işlemi ile başlamaktadır.

Fuzulev sayesinde düşük, orta ve yüksek gelire sahip herkes ev sahibi olabilmektedir. Belirli bir sisteme dayanan Fuzulev, ilk etapta bir gruba dahil olup organizasyon parası verme işlemi ile başlamaktadır.

Fuzulev nedir? Fuzulev ile nasıl ev sahibi olunur?

Birçok insanın hayali kendine ait bir konut sahibi olmaktır. Günümüş şartlarının ekonomik anlamda zorladığı vatandaşlarımız ev alırken sıkıntılar yaşamaktadır. birçok insan yıl içinde kazandığı paraların çocuğu kiralara ödemektedir.

Fuzulev sayesinde ev sahibi olabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden Fuzul ev; düşük, orta ve yüksek gelirdeki herkese hitap etmektedir. Dairesinden villasına varana kadar çeşitli konut imkanları ile bütçeye göre ev satmaktadır. 

1992 de Mahmut Akbal tarafından kurulan Fuzulev, ev sahibi olmak isteyen herkese kapılarını açmaktadır. Birçok projede ismi geçen Mahmut Akbal, ticarete otomativ sektörü ile başlamış daha sonra kendini geliştirerek konut projelerine girmiştir. Noter tarafından kurraların çekilmesinin ardından bankaya yapılacak ödeme ile Fuzulev bünyasinde konut sahibi olabiliyorsunuz. 

Sadece organizasyon ücretinin ödediği imece usulüne dayanan her ay bir kişinin konut sahibi olmasını sağlayan Fuzulev, dayanışma esasına dayanmaktadır. Her ay belirli bir yerde biriken para ile ayda bir kişi konut sahibi olmaktadır. Konut ve arsa satımı yapan Fuzulev, kurra usulüne dayanmakatdır. Vereceğiniz peşnat ile arsa ve ev sahibi olma süreniz kısalabilmektedir.  

Fuzulev sahibi olmak isteyn kişilerin bir gruba girmesi gerekmektedir. 20 ve katları şeklinde belirlenen gruplar 20’den 120’ye kadar gruplandırılmaktadır. Vade süresi kısa olan 20 kişilik gruplar daha yüksek taksitlendirme ile daha kısa sürede ev sahibi olabilmektedir. Ancak tabi kısa sürede ev sahibi olmanın bedeli yüksek taksitlendirmedir. Maddi bütçeniz elveriyorsa biran önce ödenip borçtan kurtulmah daha makbul gelebilir. Eğer daha düşük taksitlendirmeye gitmek istiyorsanız vade süresi uzatılıp daha uzun sürede ev sahibi olabilirsiniz. 

Organizasyon ücretine dayalı olan Fuzulevlere, kayıt yaptırmak isteyenler belirli miktarda para vermektedir. Eğer gruba girmişseniz ve meblağa ödemişseniz çıkmanız dahilinde bu para geri verilmemektedir. 100 bin TL’lik bir ev bedeli için organizasyon parası 6.500 TL kadardır. Gruptan çıkmanız ve vazgeçmeniz dahalinde verdiğiniz bu meblağa geri iade edilmemeketdir. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.