Ana sayfa Genel Frida Kahlo’nun anne babası onun Diego Rivera’yla evliliğini hangi ikisinin birlikteliğine benzetmiştir?

Frida Kahlo’nun anne babası onun Diego Rivera’yla evliliğini hangi ikisinin birlikteliğine benzetmiştir?

Frida Kahlo'nun ebeveynlerinin onun evlendiği ilişkiye verdiği isimle ilgili 30 bin TL'lik sorunun cevabı merak konusu oldu. İşte o sorunun cevabı.

7
0

Frida Kahlo’nun ebeveynlerinin onun evlendiği ilişkiye verdiği isimle ilgili 30 bin TL’lik sorunun cevabı merak konusu oldu. İşte o sorunun cevabı.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 30 bin TL’lik soru izleyicileri meraklandırdı. Sorulan soru şu şekilde;

Frigo Kahlo’nun anne babası onun Diego Rivera’yla evliliğini hangi ikisinin birlikteliğine benzetmiştir?

  1. Orangutan ve Sican
  2. Fil ve Güvercin
  3. Su aygırı ile Ceylan
  4. At ile Fare

 

Resim çizmeye devam etmiş olan Kahlo Tina Modotti aracılığıyla Diego Rivera ile tanıştı. Meksikalı ve dünyanın en tanınan isimleri arasında olan Michalangelo (Tina Modotti) aracılığıyla bir anlamda bu tanışma gerçekleşmiştir. İkili arasında kısa süre sonra ilişki başlamış ve 21 Ağustos 1929’da da birlikteliklerini evlilikle taçlandırdılar. Frida bu evlilikle birlikte Rivera’nın üçüncü eşi olmuştur. Evlilikleri ise ‘’fil ve güvercinin’’ evliliklerine benzetilmiştir.

FRİDA KAHLO KİMDİR?

Frida Kahlo, 6 Temmuz 1907 yılında hayata gelmiştir. Ancak Kahlo, doğum günü tarihinde Meksika Devrimi gerçekleştiği için doğum gününü 7 Temmuz 1910 olarak kabul etmiştir. Henüz çok küçük yaştayken babasıyla çıktığı gezintide ağaç köklerine takılarak düştü ve çocuk felci geçirdi. Bu olayın ardından Kahlo hayatına topal olarak devam etmek zorunda kalmıştır. Hatta bu sakatlığı sebebiyle ona ‘’Tahta Bacak Frida’’ lakabı verilmiştir. Kahlo ayağı topal kaldıktan sonra ‘’Bir gerçek varsa o da bedenime acının ilk kez o gün girmiş olduğudur.’’ demiştir.

Kaza sonrası 32 kez ameliyat geçiren Kahlo, iki yıl sonra ayağa kalkmayı başarmıştır. Tıp eğitimine kabul edilen ve kendini sanat, felsefe gibi alanlarda çok geliştiren Kahlo’nun 1953 yılında sağ bacağını kestiler. Kahlo, 13 Temmuz 1954’te akciğer ambolisi nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here