Ana sayfa Finans Fındık Fiyatları Bu Gün Kaç Lira? Fiskobirlik ve Borsa Fiyatları

Fındık Fiyatları Bu Gün Kaç Lira? Fiskobirlik ve Borsa Fiyatları

Fındık fiyatlarında daralan piyasa'da devamlı değişiklik göstermekle beraber günlük fındık fiyatlarını sizinle paylaşacağız. Günlük Güncel Fındık Fiyat Listesi yazımızın devamında.

4
0

Fındık fiyatlarında daralan piyasa’da devamlı değişiklik göstermekle beraber günlük fındık fiyatlarını sizinle paylaşacağız. Günlük Güncel Fındık Fiyat Listesi yazımızın devamında.

Üreticilerin uzun süredir merakla beklediği fındık fiyatlarındaki artış bugünde yaşanmadı. Bununla beraber Fiskobirlik firması da piyasadaki bütün fındıklara talip olduğunu açıkladı. Üretici ise bu durumdan oldukça şikayetçi. Fındıkta üretim neredeyse durma noktasına kadar geldi.

Dünyadaki fındık ihracatının neredeyse hepsini karşılayan Karadeniz Bölgesi özellikle bu sene yaşanan fındık fiyatlarındaki düşüşle sarsıldı. Günlük olarak güncellenen fındık fiyatlarında ise olası bir büyük artış beklenmiyor. Fındık borsasını yakından takip eden üreticiler beklentilerini malesef karşılayamadı.

Üreticiler yakın tarihte devletin bu konuyla ilgili bir çalışma yapmasını bekliyor. Fiyatların değişkenlik göstermesine en büyük etken olan illerimiz; Samsun,Sakarya,Zonguldak,Ordu,Düzce,Trabzon,Giresun gibi başlıca illerimiz serbest piyasa üzerinde fiyatları kontrol altında tutmaya çalışmaktadır.

Günlük Güncel Fındık Fiyat Listesi 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here