Ana sayfa Finans Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Hile ve Taktirleri Nelerdir? ( KKB Hızlı...

Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Hile ve Taktirleri Nelerdir? ( KKB Hızlı Yükseltme )

Kredi notu, kişilerin kredi kullanabilmelerinde oldukça etkili olan bir endekstir ve düşük olduğu zaman kredi kullanımı zordur. Öte yandan yazımızdaki hile ve taktiklerle notunuzu hızlıca yükseltebilirsiniz. KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltmek için sizler için hazırlamış olduğumuz rehber yazımız.

8
0

Kredi notu, kişilerin kredi kullanabilmelerinde oldukça etkili olan bir endekstir ve düşük olduğu zaman kredi kullanımı zordur. Öte yandan yazımızdaki hile ve taktiklerle notunuzu hızlıca yükseltebilirsiniz. KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltmek için sizler için hazırlamış olduğumuz rehber yazımız.

Bankaların sahip oldukları finansal kaynakları tüketicilere sağlayacakları zaman, sağlayacakları tüketiciden bir güven alması gerekmektedir. Bu güveni oluşturan faktörler temel olarak gelir durumu, sahip oldunan mal varlığı ve kredi notudur. Bu özellikleri ile değerlendirilen tüketici eğer olumsuz bir profil oluşturuyorsa, bu durumda banka; kişinin kredi borcunu ödemek konusunda problemli olacağını hesap ederek, kişinin kredi başvurusunu reddeder. Özellikle bu faktörler arasında kredi notu, bankalar için önemli bir endekstir.

KREDİ NOTU HAKKINDA:

Kredi notu temel olarak Kredi Kayıt Bürosu tarafından kişilerin daha önceki kredi ve kredi kartı kullanımlarındaki borç ödeme düzenleri baz alınarak hesaplanan bir puandır. Kredi notunun düşük olması kişinin, kredi ve kredi kartı borçlarını zamanında ödemediğine işaret eder ve bankalar bu durum söz konusu olduğunda kişilere kredi vermekten kaçınır ve başvurularını reddederler. İşte bu yönden finansal kaynağa ihtiyacı olan ancak kredi notu düşük olanlar, kredi notlarını yükselterek, kredi kullanmak isterler. Eğer siz de kredi notu nasıl yükselir ve kredi notunu yükseltme taktikleri nelerdir merak ediyorsanız yazımızın devamındaki işlemleri gerçekleştirerek notunuzu yükseltebilirsiniz.

1-Borçlarınızı Kapatın: An itibariyle varolan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmanız, kredi notunuzun daha fazla düşmesine engel olur ve hatta artış göstermesinde etkili olur. Zamanında yapılmayan ödemeler sebebi ile düşen kredi notu, bu tip bir ödeme ile pozitif yönlü hareket eder. Ancak unutmamalısınız ki bankalar, olumsuz bildirimler de çok hızlı olsalar da, olumlu bildirimleri kredi kayıt bürosuna yapmak konusunda biraz daha yavaş davranabilmekteler. Böyle bir durumda kuruma başvurarak 24 saat içerisinde kredi notunuzun değerlendirilmesini talep edebilirsiniz.

2-Vadeli Mevduat Hesabı Açın: Bir bankada vadeli mevduat hesabı açtırmak ve bu hesaba sık sık para girişi ve düzenli olarak para çıkışı yapmak da kredi notunuzun olumlu yönde hareket etmesinde etkili olacaktır.

3-Düşük Tutarlı Krediler: Kredi notunuz düşük olduğundan asla yüksek tutarlı kredi başvurusu yapmayın, çünkü başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzu daha da düşürür. Bunun yerine düşük tutarlı, alabilmeniz olağan olan kredileri alın ve bu kredi borcunu tam zamanında tamamıyla geri ödeyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here