Ana sayfa Finans Faizsiz Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Faizsiz Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli nedenlerle faiz kullanmak istemeyenler için oluşturulan faizsiz krediler ile birçok alanda kredi kullanmanız mümkün. Faizsiz kredi çeşitlerini içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

5
0

Çeşitli nedenlerle faiz kullanmak istemeyenler için oluşturulan faizsiz krediler ile birçok alanda kredi kullanmanız mümkün. Faizsiz kredi çeşitlerini içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bankaların günlük hayatta fazlasıyla yer alması ile birlikte insanlar birçok ihtiyacını karşılamak üzere banka kredilerine başvurur. Banka kredileri, ihtiyaç olan parayı uzun vadelerle ödeme imkanları açısından insanların ihtiyaçlarını karşılarken diğer yandan bütçelerini sarsmadan halledebilmelerine imkan tanır. İnsan ihtiyaçlarının çeşitli olmasından dolayı banka kredilerinde de çeşitlilik fazladır. Öneğin, ev sahibi olmak isteyenler için konut kredileri, araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredileri ya da günlük ihtiyaçlar için bireysel ihtiyaç kredileri, eğitim kredileri gibi bir çok çeşit bulunmaktadır.

Son zamanlarda faizsiz kredi kullanmak isteyen müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalar faizsiz kredi imkanı da tanımaya başlamışlardır. Çeşitli sebeplerden dolayı faiz kullanmak istemeyen müşterilere sunulan bu hizmet ile faizsiz olarak çekebileceğiniz kredi türlerinden bahsedeceğiz.

Faizsiz Konut Kredisi

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, müşterilerine faizsiz konut kredileri sunmaktadır. Firmalar anlaşmalı banka ya da diğer finansal kurumlar aracılığıyla müşterilerine faizsiz konut kredisi sağlayarak sadece anapara miktarını tahsil ediyorlar. Ancak firmalar konut fiyatının tamamını karşılamıyorlar. Konutun özelliklerine göre belirlenen bir kısmı, peşinat olarak ödemeniz gerekebilir.

Faizsiz Taşıt Kredisi

Faizsiz konut kredilerinde olduğu gibi taşıt alımlarında da faizsiz kredilerden yararlanabilirsiniz. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların ofislerine uğrayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Ancak konut kredilerinde olduğu gibi araç alımlarında da peşinat ödeyerek sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz.

Girişimciler ve Esnaflar için Faizsiz Kredi

Girişimcileri desteklemek ve ülke ekonomisinin bel kemiği olan esnafları desteklemek amacıyla faizsiz hatta geri ödemesiz krediler devlet desteği ya da aracı kurumlar sayesinde sağlanmaktadır. Bu kredilerden faydalanabilmek için projenizi ilgili kurumlara sunmanız gerekmektedir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here