Ana sayfa Teknoloji Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır? Otomatik Açılan Sesi Kapatma

Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır? Otomatik Açılan Sesi Kapatma

4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook' a güncelleme gelmiştir.Anasayfada beliren videolar anında açılmaya başlamıştır Facebook Video Seslerini Kapatma gibi sorunları da beraberinde getirmiştir.

5
0

4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook’ a güncelleme gelmiştir.Anasayfada beliren videolar anında açılmaya başlamıştır Facebook Video Seslerini Kapatma gibi sorunları da beraberinde getirmiştir.
İlk olarak Harvard öğrencileri için kurulan bu sosyal medya tüm dünyada en çok kullanılan iletişim ağı oluvermiştir.175 milyondan fazla kullanıcısı bulunan facebookta insanlar dilediği fotoğrafı,yazıyı ve videoyu paylaşabilmektedir.

Eklenen arkadaşların paylaştıkları anasayfada gözükmektedir.Paylaşılan videolar bir anda açılmaktadır Facebook Video Seslerini Kapatma bu yüzden sorun haline gelmiştir.Facebook insanlar üzerinde büyük zaman kaybına neden olmuştur. Boş kaldığı her an hatta bazen işleri varken bile insanlar bu sosyal ağda gezerek çok fazla vakit kaybetmeye başlamıştır.Yanlış ayarlar sonucu güvenliğini tehlikeye atan insanlar da vardır.

Facebook iletişim ağına birçok önemli üniversitelerden eleştiride gelmiştir.Fakat insanlar artık bu sosyal ağ ile bütünleşmiş her anını paylaşmaya başlamıştır.Bu yüzden eleştirileri önemsememektedir.Onlar için bu aralar önemli olan video seslerinin nasıl kapanacağını öğrenmektir. Sesin nasıl kapanacağını bilmeyen kullanıcılar bir anda gelen sesle irkilmekte veya izlemeden geçmek istediği videonun sesini duyabilmektedir.

Facebook Video sesini kapatmak için şunlar yapılmalıdır;
Facebook sayfasında sağ üstte bulunan ayarlar kısmına tıklayın.
Yardım ve Ayarlar kısmında bulunan ”Uygulama Ayarları” kısmına tıklayın.
Genel Ayarlar kısmında ”Haber Kaynağındaki Videolar Sesli Başlar” kısmında bulunan aç,kapa kısmını kapa tarafına götürün.Aç-kapa kısmı mavi ise bu açık olduğunu göstermektedir.Bu kısma tıklayarak sesi kapatabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here