Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Facebook Otomatik Video Başlaması Kapatma Ayarı Nasıl Yapılır?

İnternette sosyal medyada gezerken kimi zaman komik, kimi zaman ise dramatik olan videolar görebiliyoruz. Facebook Otomatik Video Kapatma ayarlarını nasıl yapacağınızı size anlatacağız.

İnternette sosyal medyada gezerken kimi zaman komik, kimi zaman ise dramatik olan videolar görebiliyoruz. Facebook Otomatik Video Kapatma ayarlarını nasıl yapacağınızı size anlatacağız.

Facebook’ta gezerken sürekli olarak videolar otomatik başlamaktadır. Herhangi bir Wi-Fi ağına bağlı değil isek videonun harcayacağı intenet, kota sıkıntısı yaşatabilmekte. Şimdi sizlere hem masaüstü hem de mobil cihazlardan otomatik video oynatmayı nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Masaüstünden kapatma

- Advertisement -

Facebook’a intenet tarayıcınız ile bağlanıyorsanız, otomatik video oynatmayı kapatmak için bu bağlantıya tıklayıp, Facebook video ayarlarını açın. Burada yazmanız gereken, ‘videoları otomatik oynat’ seçeneğini kapalı olarak ayarlamanızdır. Artık videolarınız otomatik oynatılmayacaktır. Kotanız boşa gitmemiş olup, işlemciniz fazladan çalışmayacaktır.

Android ve iOS cihazlarda kapatma

Akıllı telefon ve tabletlerinizde kullandığınız Facebook uygulamalarında ise ayarlar kısmına girip, ‘videoları otomatik oynat’ seçeneğini yine kapalı olarak ayarlamanız gerekmektedir.
Yaptığınız bu işlemlerin sonucunda videolar otomatik olarak başlamayacaktır. Eğer ki başlıyorsa bir yerde hata yaptınız demektir. İşlemleri cihazınıza uygun olarak tekrardan yapın ve kapatma seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

Ses otomatik ise açık ise kapatmak için;

Videoların ana sayfa üzerinden otomatik oynatıyorsanız video oynatılırken seslerin geldiğini görmüşsünüzdür. Peki ama binlerce kullanıcının tepkisini gösterdiği sesleri nasıl kapatacağız.
Android kullanıcıları bunun için Ayarlar / Uygulama Ayarları kısmına geliyor, akabinde “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlar” seçeneğini pasif hale getiriyorsanız, videoların otomatik sesli oynamasını kapatmış oluyorsunuz.
İOS kullanıcılarının yapması gayet basit bulunmaktadır. Ayarlar / Videolar ve Fotoğraflar kısmına tıklayıp, “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlıyor” bölümünü pasif olarak işaretlerseniz artık videolardan direk olarak ses gelmeyecektir.
 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.