Ana sayfa Teknoloji Facebook Neden Yavaş Açılıyor? Püf noktaları

Facebook Neden Yavaş Açılıyor? Püf noktaları

Sosyal Medya Ağlarından biri olan Facebook'a erişimde kullanıcılar sıkıntı yaşıyor.

4
0

Sosyal Medya Ağlarından biri olan Facebook’a erişimde kullanıcılar sıkıntı yaşıyor.
Şu sıralar Dünya genelinde Facebook kullanıcıları siteye erişim sıkıntısı yaşıyor. Konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmasa da Facebook kullancıları sorunun çözümüne ilişkin intenet sitelerinde araştırma yapmaya başladı.

NEDENİ

Henüz yetkililer tarafından bir açıklama yapılmasa da ülke geneli bir problem olduğu ve bazı kısıtlamaların bu yavaşlamaya neden olduğu iddia edilmekte.

Hızlandırmak için videomuzu izleyip daha rahat erişim sağlayabilirsiniz.
 

Facebook, 4 şubat 2004 yılında Harvard üniversitesinde okuyan Mark Zuckerberg isimli bir öğrenci tarafından kuruldu. İlk başlarda sadece Harvard’lı öğrenciler arasında iletişimi sağlamak için geliştirildi. Fakat zamanla ABD’nin birçok bölgesinde kullanılmaya başlandı. 11 eylül 2016 yılında açılan Facebook kısa zamanda bütün dünyada popüler hale geldi. Siteyi en çok ziyaret eden ülkelerin başında ABD, Mısır, Panama, Norveç, Türkiye ve Avustralya gelmektedir.

2013 yılında yapılan istatistiklere göre uygulama intenette en çok ziyaret edilen 2. site olarak gösteriliyor. Ayrıca sosyal uygulama birçok farklı dil seçeneğiyle de kullanılabiliyor. Dünya’da ki kullanıcı sayısı bugün 1 milyar 350 milyonu aşmış durumda. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here