Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Facebook Messenger Hangi Telefonlarda Desteğini Kesiyor? O Modeller Açıklandı!

Facebook uygulamasından mesajlaşmayı kolaylaştıran Facebook messenger uygulaması artık bazı işletim sistemlerini desteklemeyecek.

Facebook uygulamasından mesajlaşmayı kolaylaştıran Facebook messenger uygulaması artık bazı işletim sistemlerini desteklemeyecek.

Facebook mart ayının sonunda bazı işletim sistemlerinden desteğini çekeceğini duyurdu. Desteğini çekeceği işletim sistemlerinin kullanıcalarına yakında facebook messenger’dan bir mesaj gidecek ve bu uygulamayı kullanan herkes telefonlarını değiştirmek zorunda kalacaklar. Neden böyle bir uygulamaya gidildiği ise kesin olarak bilinmemekle beraber güvenlik nedenleri ile desteğini çekeceği düşünülüyor.

MART SONUNDA YOK

- Advertisement -

Facebook messenger mart ayının sonunda Windows Phone 8.1 ve daha altındaki işletim sistemlerini,Android 2.2 Froya işletim sistemi ve IOS 6.0 sürümüne desteğini kesecek.

Öne sürülen güvenlik sorunları çözülmeye başlandıktan sonra yukarıda belirtilen işletim sistemleri için tekrar desteklenmeye başlayıp başlamayacağı ise bilinmeyen sorulardan biri fakat bir daha geri dönmeyceğini ve kullanıcaların telefonlarının değiştirmeye yönelik bir hamle olduğu düşünülüyor. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.