Ana sayfa Finans En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortasını Nasıl Bulurum?

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortasını Nasıl Bulurum?

Zorunlu trafik sigortasını yaptırırken en uygun fiyatlı sigortayı bulabilmek için birkaç yöntem vardır. En Ucuz Trafik Sigortasını Nasıl Bulurum? sorusuna yanıt olan İçeriğimizde bu yöntemleri inceleyebilirsiniz.

5
0

Zorunlu trafik sigortasını yaptırırken en uygun fiyatlı sigortayı bulabilmek için birkaç yöntem vardır. En Ucuz Trafik Sigortasını Nasıl Bulurum? sorusuna yanıt olan İçeriğimizde bu yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Trafiğe çıkan bütün araçlar için yapılması zorunlu olan trafik sigortası, araç sahiplerine birçok fayda getirir. Zorunlu trafik sigortalarını yaptırmayan araç sahipleri için ülkemizde cezai işlem uygulaması vardır. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayıp cezai işlem uygulanan araç trafikten kaldırılarak trafik şubeye ait otoparklara çekilir. Ayrıca Trafik Şube sizden otopark işgali için de ücret tahsil edecektir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak yerine zorunlu trafik sigortasını yaptırmak, araç sürücüleri için daha karlı ve avantajlı olacaktır.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASININ FAYDALARI NELERDİR?

-Trafik sigortaları, gerçekleşen kaza anında kazadan etkilenen kişilerden yana olarak, oluşan hasarları karşılar,

-Kazaya sebebiyet veren kişi siz olsanız dahi, sigorta şirketiniz bütün masrafları sizin yerinize karşılayacaktır,

-Bir trafik kazası sonrası avukatlık masrafları, sağlık masrafları gibi ödemeleri sigorta şirketiniz sizin adınıza ödeyecektir.

UYGUN FİYATA TRAFİK SİGORTASI NASIL BULUNUR?

Piyasadaki en ucuz trafik sigortasını bulabilmek için izleyeceğiniz bazı yollar mevcuttur. Bu yollardan bir tanesi, sigorta şirketleri ile tek tek görüşerek fiyatları bir kenara not etmeniz ve daha sonra içlerinden en uygun olanını seçmektir. Diğer bir seçenek ise mevcut trafik sigortanızın bulunduğu şirket ile yola devam etmeniz. Şirketler sürekli müşterilerini kaybetmemek amacı ile piyasaya göre daha uygun tekliflerde bulunacaklardır. Bu kapsamda kendi sigorta şirketiniz size piyasa ortalamalarının biraz daha aşağısında bir fiyat teklif sunacaktır. En ucuz trafik sigortasını bulabilmek için bir diğer yöntem ise pazarlık yöntemidir. Sigorta şirketleri ile gireciğiniz pazarlıklar sonucu fiyatları düşürebilmeniz, şirketlerin yeni müşteriler kazanma politikaları sayesinde muhtemel olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here