Ana sayfa Teknoloji En Sessiz Araba Hangisi? ( Motor Sesi En Düşük Araç )

En Sessiz Araba Hangisi? ( Motor Sesi En Düşük Araç )

Herkes bir otomobil alırken, o otomobilin çeşitli özelliklerinden etkilenir. Kimileri ise otomobilin sessizlik derecesine bakar. Biz de yazımızda en sessiz araba hangisi beyan edeceğiz.

15
0

Herkes bir otomobil alırken, o otomobilin çeşitli özelliklerinden etkilenir. Kimileri ise otomobilin sessizlik derecesine bakar. Biz de yazımızda en sessiz araba hangisi beyan edeceğiz.

Yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen kişiler, alacakları otomobillerde birçok spesifik özelliğin istedikleri gibi olmasını beklerler. Bu anlamda da bir araba seçmeden önce arabaların teknik özelliklerini dikkate alarak karar verirler. Komforlu bir sürüş, güvenli bir sürüş ve keyifli bir sürüş için tercihlerini yapmak üzere arabaları inceleyen kullanıcılar; genel olarak silindir hacmi, otomobil iç hacmi, yakıt tüketimi, iç dizaynı, dış dizaynı, çevreci özellikleri, park sistemlerini ve sensör özelliklerini dikkate alıyor olsalar da birçok otomobil alıcısı araçların ses yalıtımı konusundaki özelliklerini de dikkate almaktadırlar. Zira özellikle gününün büyük bir kısmını otomobil kullanarak geçiren kişiler üzerinde yapılan araştırmalar, pek de dikkate alınmayan otomobil motor sesinin seviyesinin yüksek olmasının stres ve baş ağrısı gibi durumlara yol açtığını ortaya çıkarmaktadır. Motor sesi haliyle çok önemlidir ve araçların ses yalıtımı konusunda da bu konuda iyi olmaları beklenir. 

Bugün birçok kişinin ses yalıtımı konusunda iyi bir arayış içerisinde olduklarını baz alarak yazımıza devam edecek olursak, bu yönden iyi bir ses yalıtımı sahibi araç satın almak isteyenlerin, bu tip araçlar için daha yüksek maliyetlere katlanması gerektiğini de söyleyebiliriz. Genel olarak ses yalıtımı konusunda iyi bir araca sahip olmak isteyenlerin BMW’nin 3 serisine eğilim gösterdikleri tespit edilmiştir. Ancak pek tbii ki BMW bu konuda tek geçilebilir bir otomobil markası değildir. İyi bir ses yalıtımına sahip olan BMW otombillerinin yanı sıra şu araçların da oldukça iyi bir ses yalıtımı performansı ortaya koydukları düşünülmektedir;

VW Passat 2.0 FSI – 61 Desibel

Toyota Avensis 2.0 VVT-i D4 – 61 Desibel

Honda Civic 1.6 LS – 63 Desibel

Toyota Corolla HB 1.6 SOL – 64 Desibel

Renault Megane II 1.6 16V – 64 Desibel

Toyota Avensis 1.6 16V – 65 Desibel

VW Golf 1.6 FSI – 65 Desibel

Audi A3 2.0 FSI – 65 Desibel

Citroen C4 SX 1.6 16V – 65 Desibel

Mazda Mazda3 1.6 16V – 66 Desibel

Opel Astra 1.6 16V – 66 Desibel

VW Bora 1.6 – 66 Desibel

Seat Toledo 1.6 – 67 Desibel

Audi A4 1.6 – 67 Desibel

Yazımızda sizler için en sessiz araba hangisi sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Görüldüğü üzere desibel seviyesi olarak birbibirlerine oldukça yakın seviyelerde çeşitli otomobiller vardır. Bunlar arasından kararınızı alabilir veya o otomobilin diğer özelliklerini değerlendirerek kararınızı verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here