Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak isteyenler ve bunun için konut kredisi kullanmak isteyenler, yazımızda yer alan en düşük faizle konut kredisi veren bankalardan kredi kullanabilirler.

Ev sahibi olmak isteyenler ve bunun için konut kredisi kullanmak isteyenler, yazımızda yer alan en düşük faizle konut kredisi veren bankalardan kredi kullanabilirler.

Gayrimenkul piyasasında yaşanan son dönemdeki fiyat artışları birçok kişinin maddi açıdan zorluk yaşamasına sebep olmaktadır. Çünkü artan gayrimenkul fiyatları otomatik olarak kiralara da yansımaktadır ve yeni dönemde ev sahibi olmak isteyenler çok yüksek meblağlarda ödemeler yaparak ancak ev sahibi olabilmektedir. Bu zor durumun sebebi ise son yıllarda büyük ölçüde artış gösteren göçler ve dünya genelindeki finansal dalgalanmalardır. Bu durum karşısında ise kira yükünü hafifletmek isteyen, yatırım amaçlı konut almak isteyen yahut ev sahibi olmak için artık hazır olan kişiler fiyatlar daha da yükselmeden ev sahibi olmak istemektedir. 

Bu anlamda tüketicilerin ev sahibi olmak için ihtiyaçları olan finansmanı sağlayabilecekleri bankalar vardır. Bankalar, konut kredisi uygulamaları ile ev sahibi olmak isteyen tüketicilere kredilendirme sağlarlar. Bu kredi kategorisi genel olarak diğer kredi türlerine göre daha uzun vadeli, daha düşük faiz oranlıdır. Bu sayede de bireyler konut alırken, bankaya kira öder gibi taksit öderler ve ev sahibi olabilirler. Ancak bir miktar peşinat ödenmesi ise temel gerekliliktir. Çünkü banka alınacak olan konutun ekspertiz değerinin yalnızca bir kısmı için kredi vermektedir.

- Advertisement -

EN DÜŞÜK FAİZLİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

ZİRAAT BANKASI: Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından olan Ziraat Bankası en düşük faizli konut kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Banka çalışanın artısı konut kredisi kampanyası kapsamında %0.95 faiz oranı uygulamaktadır. Ayrıca bu krediyi emeklinin artısı kredi paketi dahilinde alan kişilere %0.88 faiz oranı uygulanmaktadır. 120 aya kadar vade olanağı sağlanmaktadır. Maksimum 100 bin TL’ye kadar kredilendirme sağlayan bankadan hemen başvuru yaparak konut kredisi alabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI: Türkiye’nin ilk özel bankası olan Yapı Kredi Bankası da en uygun ev kredisi veren bankalar arasındadır. Banka bu kredi için 120 aya kadar vadelendirme yaparken, uyguladığı faiz oranı ise %0.99 olarak gerçekleşmektedir.

Genel olarak konut kredisi faizleri %0.90 ile %1.20 arasında seyretmektedir ve son dönemde bu faiz oranları ile ilgili olarak bir artış beklenmemektedir. Eğer bu faiz oranları sizin için yüksekse o halde bir süre daha bekleyerek faiz oranlarının düşmesi olasılığına karşı piyasayı takip edebilir ve daha sonra daha düşük faiz oranları ile konut kredisi alarak ev sahibi olabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.