Ana sayfa Genel En çok satan ikinci el otomobiller hangileri

En çok satan ikinci el otomobiller hangileri

Şuanda piyasada en çok satan ikinci el otomobiller hangileri? En çok hangi otomobil modelleri ilgi görüyor?

8
0

Şuanda piyasada en çok satan ikinci el otomobiller hangileri? En çok hangi otomobil modelleri ilgi görüyor?

Pahalı fiyatıyla cepleri yakan 0 otomobiller yerine insanlarımız ikinci el otomobillere çok yoğun bir ilgi gösteriyor. Tabii ki vatandaşlarımız öncelikle ikinci el aracın da temiz ve kalitelisini istiyor.

Nelere dikkat etmeliyim

Bu tür bir otomobile sahip olurken, öncelikle aracın baştan sona her yerinin incelenmesi gerektiği belirtiliyor. Aksi takdirde kısa vadede veya uzun vadede ciddi masraflara yol açabilir.

2. el bir aracın normalden çok daha aşağıda bir fiyattan satılması, kişiyi şüphelendirmeli. Böyle bir fiyata acil paraya ihtiyacı olan bir satıcının satması bile olanaksız gözüyle bakılmalı. Pek çok kişi bu durumdan dolayı da ikinci elden araç satın almaya tamirci ile birlikte gitmekte.

Aynı zamanda alınması planlanan araçla bir sürüş yapılmasının öneme sahip olduğu belirtiliyor. Aksi takdirde araçta mevcut olan sıkıntının anlaşılamaması gayet normal bir durum.

Peki en çok hangileri ilgi görüyor?

En çok ilgi gören otomobiller listesinde ilk sırada Tofaş Şahin 1.6 1994 yer alıyor. Eski olmasına rağmen o kadar sağlamlığıyla isminden söz ettirmiş olan Tofaş, 1.6 motoruyla da eski kasa arabalara taş çıkarıyor. 2. El fiyatı 7.750 Türk Lirası olan bu araç çok büyük ilgi görüyor.

İkinci sırada ise Opel Astra 1.6 yer alıyor. 38.500 Türk Lirası fiyat etiketine sahip olan bu araç, halen çok büyük bir ilgiyle tercih ediliyor.

Üçüncü sırada yer alan çok ilgi gören 2. El otomobil ise Renault Megane 1.5 dCi 2008 olarak gözlemleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here