Ana sayfa Finans Emeklilere Özel Düşük Faizli Kredi Kampanyaları

Emeklilere Özel Düşük Faizli Kredi Kampanyaları

Emeklilere özel düşük faizli kredi veren bankaları detaylarıyla içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

6
0

Emeklilere özel düşük faizli kredi veren bankaları detaylarıyla içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bankalar çok çeşitli kredi imkanlarına sahiptirler. Her türlü ihtiyacınız için geliştirdikleri kredi paketleri mevcuttur. Kredi alırken önemli olan konu kredi puanınızdır. Kredi puanınız 1 ile 1900 arasında bir puanlama sistemine göre belirlenir. Bu puanlama sisteminde kredi notunuz 1 ile 1100 arasında bir yerde ise kredi alırken problemler yaşamanız olasıdır. Çünkü Bankalar arası Kart Merkezi (BKM) nin belirlediği aralıklarda bu bölümler riskli olarak değerlendirilmektedir. Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız bankalar aracılığıyla ya da bu konuda gelişmiş en iyi uygulama olan Findeks Kredi Notu sorgulama uygulamasını kullanarak kredi puanınızı öğrenmeniz mümkündür. Düşük kredi puanına sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kredi başvurusu yapmadan önce öğrenmenizde fayda olacaktır.

Bankaların kredi başvurularından değerlendirdikleri tek kıstas kredi puanınız değildir. Eğer bankaya bir gelir belgesi ya da maaş bordrosu sunabilirseniz kredi almanız kolaylaşacaktır. Ya da herhangi bir bankada maaş müşterisiyseniz bu belgelerden hiç birine gerek kalmadan kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emekliler, emekli maaşlarını aldıkları bankalara kredi başvurusunda bulundukları takdirde kredi almaları daha kolay olacaktır. Ayrıca emeklilere kredi veren bankalar şunlardır:

-Garanti Bankası

-Şeker Bank

-Deniz Bank

-Türkiye İş Bankası

-ING Bank

-Ziraat Bankası

Garanti Bankası emeklilere özel kredisi için 25 bin Türk Lirası’na kadar başvuruları kabul etmektedir. İhtiyaç kredisi olarak başvuracağınız kredi için faiz oranları %1.49 dan başlarken vade süresi ise 48 ay ile sınırlandırılmaktadır. Ayrıca maaş müşterisi olma şartı da bulunmamaktadır. Garanti Bankasından başvuracağınız 25 bin Türk Lirası değerindeki kredi için %1.49 faiz oranı ve 48 ay vade süresi ile birlikte aylık taksit tutarınız 780.29 Türk Lirası olmaktadır. Ayrıca banka sizden 125 Türk Lirası kredi tahsis ücreti alacaktır ve bu kredi tutarı için sigorta, vergi ve masraflar toplamı 381.25 olacaktır.

Şeker Bank ise emeklilere özel kredi başvurusu için 50 bin Türk Lirası limit koymaktadır. Vade süresi ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Şeker Bank’tan yapacağınız 10 bin Türk lirası değerinde kredi için %1.34 faiz oranı ve 48 aylık vade süresi ile birlikte aylık 301 Türk Lirası taksitler halinde ödersiniz. Ayrıca banka kredi tahsil ücreti almamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here