Ana sayfa Finans Emeklilere Faizsiz Kredi Fırsatı 2018

Emeklilere Faizsiz Kredi Fırsatı 2018

Emeklilere faizsiz kredi kampanyaları var mı? Hangi bankalar faizsiz kredi sağlamaktadır? Emeklilere Faizsiz Kredi Fırsatı sağlayan bankalar ile ilgili detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

4
0

Emeklilere faizsiz kredi kampanyaları var mı? Hangi bankalar faizsiz kredi sağlamaktadır? Emeklilere Faizsiz Kredi Fırsatı sağlayan bankalar ile ilgili
detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

Kamu bankaları, yıllar boyunca ülkede emek veren müşterileri için emekliye faizsiz emekli kredisi sağlamaktadır. Bağ-Kur veya emekli sandığından emekli olan müşteriler için belirli aralıklarla kampanyalar düzenlenmektedir. İçeriğimizde emeklilere sağlanan faizsiz kredi kampanyalarına yer vereceğiz.

Emekli maaşları ihtiyaçları karşılamak için yetmeyebilir

Emekli vatandaşların aldıkları maaş, geçim sağlamaya yetmeyebilmektedir. Bu halde de çoğu kişi emekli olduktan sonra da çalışmaya devam etmektedir. Ailede çocuk var ise çocuğun eğitim masrafları, tatil masrafları derken geçim sıkıntıları meydana gelmektedir. Burada ise bankalar devreye girmektedir.

Bankalar yılda bir emekli promosyonu ödeneği sağlamaktadır. Bu ödenekler emekliyi bir nebze de olsa rahatlatmaktadır. 11.5 milyon emekli için promosyon ödemeleri bu yıldan itibaren sağlanmaya başlamıştır.

Emeklilere faizsiz kredi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, emekli müşterilerine özel sıfır faizli krediler sağlamaktadır. Devlet destekli tarım ve hayvancılık kredileri burada önek verilebilmektedir.

Emeklilerin, düzenli olarak maaşlarını aldığı bankalardan 10 kata kadar emekli kredisi alacakları açıklanmıştı. Konuya ilişkin henüz bankadan veya yetkili isimlerden bir açıklama gelmemiştir.

Banka promosyonu

Emekliler maaşlarını genel olarak kamu bankalarından almaktadır. Bu anlamda Halk bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın emekliye faizsiz kredi açıklaması yapılması beklenmektedir. Bunun yanında emekli promosyonu ödemelerinin başlamasıyla birlikte bankalar arasında büyük bir rekabet ortamı oluşmuştur. Özel bankalar ve kamu bankaları arasında mevcut olan bu rekabette her banka kendine has avantajlar sağlamaktadır.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, göreve geldiği ilk sıralarda emekliye promosyon ödemesi gerçekleşeceğini açıklamıştı. Bu sürecin ardından Başbakan Binali Yıldırım, Başbakanlık görevine gelir gelmez emekliye promosyon ödemesi ile ilgili özel olarak ilgilendiğini açıklamıştı. Bu sürecin ardından emekli maaşlarına göre değişmekte olan, 300-450 TL arasında ödeme yapılacağı belirtilmişti. Özel bankalar ve kamu bankaları ile yapılan anlaşmalar sonucunda da emekliye promosyon ödemesi yapılması kararlaştırıldı.

Bankalar promosyon ödemesi yaparken, emekli vatandaşlar için de bir şart koşmuştur. Promosyon ödemesi verirken, 3 yıl boyunca aylığını taşıdığı bankadan alacağı sözü almıştır.

Emekliye faizsiz kredilerin ise yine promosyon ödemesinin alındığı bankalar tarafından sağlanacağı iddiaları ortaya atılmıştır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here