Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Emekli İkramiyesi İçin Nereye Başvuru Yapılmalı? Nasıl Alınır? Detayları Öğren

Emekli İkramiyesi İçin Nereye Başvuru Yapılmalı? Nasıl Alınır? tüm detayları ile yazımızın devamında…

Emekli İkramiyesi İçin Nereye Başvuru Yapılmalı? Nasıl Alınır? tüm detayları ile yazımızın devamında…

Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren düzenleme de 30 yıldan fazla çalışanlara ek ikramiye verileceği duyurulmuştu. Binlerce emekliyi yakından ilgilendiren bu düzenleme de ödemeler ilk 3 ay içerisinde yapılacak.

Emeklilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise düzenlemenin resmi gazete de yayınlandığı andan itibaren başvurularını 1 yıl içerisinde yapmaları gerekmektedir.

- Advertisement -

BAŞVURULAR İÇİN;

Yapılan bu düzenleme ile binlerce emeklilinin de yüzü güldü. 30 yıldan fazla çalışıp emeklilik ikramiyesine hak kazananların başvuruları, Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kamu Görevlileri Daire Başkanlığı’na yapılacaktır.

Posta ile yapılacak başvurular için Mithatpaşa Cad. No:7 Sıhhıye/Ankara  adresine gönderilecek. Başvurularınızda hak kaybı olmaması için postalarınızı iadeli taahhütlü olarak göndermeniz gerekmektedir.

Gerekli evraklar ve dilekçe ile beraber kimlik fotokopinizle başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca posta yolu ile müraacat edilecekse mutlaka postalarınızı iadeli taahhütlü olarak göndermelisiniz.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

 Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü

(Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı ‘na)

                                                                                                 ANKARA

 

Kurumunuzdan  ………..T.C. Kimlik numarası  ve ……….. Sicil numarası ile 4c emekli sandığı kapsamında emekli aylığı almaktayım. …/.…/…. Tarihinde ……………… Kurumu’ndan emekli oldum. Toplam çalışma sürem …… yıl ….. ay olmasına rağmen 30 yıldan fazla çalışma sürem için tarafıma ikramiye ödenmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Karanamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27.01.2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu kanun gereği 30 yıldan fazla çalışma sürem için tarafıma emeklilik ikramiyesi ödenmesi ve konu hakkında tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesi hususunu arz ederim.

 

                                                                                  Adı Soyadı

                                                                                       İmza

 

 

T.C. Kimlik No:

Adres ve iletişim bilgileri

 

 

Ek: Kimlik fotokopisi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.