Kanal 7’nin sevilen günlük dizisi Emanet’in 19 Şubat’ta yayınlanan bölümünde neler yaşandığını özet ile sizlere anlattık. Bu bölüm, dizi hakkında izleyiciler tarafından yapılan yorumlara yazımızın devamında yer verdik.

ÖZET

Yaman ve Seher aynı konak içinde sürekli gizli gizli birbirlerini izlemektedirler. Seher görünürde değilken de Yaman elindeki telefondan fotoğraflarına bakmaktadır. Yaman fotoğrafa bakarken o sırada içeriye Yusuf gelir ve telefonu elinden alarak neye baktığını inceler. Yaman’ın neye baktığını gören Yusuf teyzesinin ne kadar güzel çıktığını Seher’in duyacağı şekilde söyler. Seher, Yaman’ın kendisine bakıyor olduğunu öğrenince çok mutlu olur ve yüzünün gözükmemesi için odasına kaçar. Durumu izah etmek için Yaman da peşinden gider ancak kapıyı açacak cesareti bulamz ve soluğu Arif Baba’nın yanında alır. Ona kalbinden geçenleri söylemesi gerektiğini söyler Arif Baba. İçindekileri söyleyebilmek için Yaman balayı planı kurar. Neden balayına gittiklerini soran Seher’e de formalite icabı olduğunu söyler. Ancak Yaman balayında şimdiye kadar içinde tuttuğu tüm duyguları Seher’e açmayı planlamaktadır.

 

Yorumlar

1)

Seheri eleştiren kadınları bir türlü anlayamıyorum. Hem cinsimiz hakkında onu aşağılayan sözler sarfetmek bana göre çok itici.  Bu tür hakaretler hem cinslerim arasında söylenince bunun kıskançlık sonucu ortaya çıktığını düşünmeden duramıyorum. Kıskançlık yapmaları da çok normal. Çünkü Seher hem çok güzel bir kadın hem de kendisini herkesten çok seven kusursuz bir erkeğe sahip.

 

2)

Hakaret sarfetmeden de karakter ve oyuncusu için yorumda bulunmak mümkün! Seher gibi saf, iyi ve masum bir karaktere bu laflar nasıl ediliyor anlamıyorum. Yorumlarda günümüzde böyle bir masumiyetin kalmadığından bahsediyorsunuz ancak çok yanılıyorsunuz. Yedi milyar insanın yaşadığı bu dünyada Seher gibi insanlar da var elbette. Ayrıca Yaman’ın Seher’den vazgeçememe nedeni de Seher’in bu denli iyi ve bulunmaz bir insan oluşudur.

 

3)

Seher ile aynı yaşta olan biri olarak onu kesinlikle anlıyorum. Herkes Seher’in 25 yaşında nasıl bu kadar tecrübesiz olduğundan yakınıyor ancak günümüzde durum ne yazık ki böyle. Ayrıca Yaman’ın da artık Seher’e onu sevdiğini söylemesi gerek diye düşünüyorum. İtiraf vakti geldi de geçiyor.

 

4)

Ben de artık Yaman’ın Seher’e itirafta bulunması gerektiğini düşünüyorum. Eğer Yaman evliliklerinin başında evliliklerinin formalite olduğunun bu kadar altını çizmeseydi şu an Seher kendi duygularını açmış olurdu. Ancak durum şimdi böyle olunca kız da iki arada bir derede kalmış oldu. Hali ile Yaman’ın hareketlerini de başka yönde yorumlayamıyor. Yaman’ın en kısa sürede Seher’e açılması lazım yoksa bu iş daha çok uzun sürer.

 

5)

Benim de bazı eleştirilerim var ancak bunlar dizideki uzun ve sessiz bakışmalar değil. Bu bir günlük dizi elbette bu tür sahneler fazlası ile olacak bunun farkında olarak izliyorum bu diziyi. Benim eleştirim Seher’in sürekli ürken tavırları ve Yaman’ın tam gerçek duygularını itiraf edecekken son anda vazgeçmesi hakkındadır. Sanki bir önceki sahnede öpüşmek üzere olan bunlar değilmiş gibi biri sürekli ürkek diğeri ise sürekli kıvırma derdinde. Artık buna bir son verilmeli ve daha mantıklı sahneler yazılmalı.

 

6)

Anlamadığım bir kısım var. Evlenmeden önce Yaman’ın duygularını itiraf edememesini anlıyorum ama şimdi evliler ve bu durum hala aynı şekilde devam ediyor. Evlenmişsin işte artık itiraf etsene. Seher’in bir yere gideceği de yok zaten. Kabul edip etmemesi de artık onun kararı deyip itiraf etmesi lazım. Allah’tan fragman güzeldi.

 

7)

Yaman itirafta bulunmadıkça daha Seher’in kuyruğunda çok dolanır. Sürekli ikiz gibi dip dibeler Seher ile.

 

8)

Selim karaktersizinin hala Seher’in peşinde dolandığına inanamıyorum. Daha çok dolanır o Seher’in peşinde. O Seher’in peşinde koşarkan bahtına Zuhal çıkacak gibi geliyor bana. Eminim ki Zuhal cadısı, Selim’e dosyayı kaybedenin kendisi olduğunu asla söylemez. Bakalım Zuhal, Seher ile Yaman’ın evlilik haberini Selim’e söyleyince neler olacak. Kesin Selim sağa sola saldırır ancak bu dakikadan sonra yapacak bir şey yok. Kesin Selim ile Zuhal onları ayırmak adına ortak olurlar. Zuhal sanki Yaman’da artık gönlü yokmuş gibi davrandı ama hangimiz inandık Allah aşkına. Bence Zuhal kesin Selim’in aklına girer ve Seher’i kaçırması gerektiği konusunda onu ikna eder. 

 

9)

Aynı konağın içinde bir Seher Yaman’ı dikizliyor bir Yaman Seher’i dikizliyor. Ben bu işten çok bunaldım. Seher etrafta olmadığı zamanlar da ise Yaman bu sefer de telefondan Seher’in fotoğraflarına bakmaya başlıyor. Yamancım sen daha hala duygularını itiraf etmedin ya sana hiçbir şey demiyorum. Sen daha çok bakarsın o fotoğraflara. Neyse ki Yusuf başkan Yaman’ı elinde telefonla yakalayıp fotoğrafı gördü. Üstüne Seher’İn duyacağı şekilde ‘Teyzem de bu fotoğrafta güzel çıkmış’ deyince açıkçası ben bir rahatladım. Umarım Seher bu sayede az da olsa Yaman’ın duygularını anlayabilmiştir. İnsan telefonda sevmediği kişinin fotoğrafına ne diye baksın başka.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here