Ana sayfa Genel EGM İzmir mahalle bekçisi alımı şartları neler, yaş sınırı şartı var mı,...

EGM İzmir mahalle bekçisi alımı şartları neler, yaş sınırı şartı var mı, kimler başvurabilir

İzmir Valiliği, Mahalle Bekçisi alımı yapılmasına ilişkin duyuru paylaştı. İşte personel alımıyla ilgili detaylar ve daha fazlası.

5
0

İzmir Valiliği, Mahalle Bekçisi alımı yapılmasına ilişkin duyuru paylaştı. İşte personel alımıyla ilgili detaylar ve daha fazlası.

İzmir Valiliği, Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu bazında Emniyet Hizmetleri Sınıfı’nda görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Bu anlamda 750 personel alımı yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştu. İçeriğimizde alımlarla ilgili bilgilere detaylıca yer vereceğiz.

KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİYOR?

İzmir Valiliği, askerliğini yapmış ve en az lise mezunu olan 30 yaşını doldurmamış kişilerin başvuru yapabileceğini açıkladı. Bunun yanında adaylar T.C. vatandaşı olan erkeklerden oluşmaktadır. Adayların 1,67 ve daha uzun boya sahip olması ve 18-27 beden kitle endeksi olması gerekmektedir. Bununla birlikte personel başvurunda bulunacakların İzmir’de 1 yıldır ikamet etmesi aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Başvurular 14-26 Kasım’da İlçe Emniyet Müdürlüklerine yapılacaktır. Alımlar için adaylar 7-15 Aralık tarihleri arasında sözlü sınava girecektir. Sözlü sınavda 100 üzerinden 70 ve üstü alanlar yazılı sınava girebileceklerdir. Yazılı sınav ise 24 Aralık’ta yapılacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here