Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

EFT İşlem Ücreti Almayan Bankalar Güncel Listesi

Bankalar müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan birisi de EFT işlem ücreti alınmamasıdır. Yazımızda havale eft ücreti almayan bankalar sıralanacak.

Bankalar müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunlardan birisi de EFT işlem ücreti alınmamasıdır. Yazımızda havale eft ücreti almayan bankalar sıralanacak.

EFT ve Havale ücretini avantaja çeviren bankalar müşterileri ile ilişkilerinde de bu sayede olumlu geri dönüşler alıyorlar. EFT ve Havale işlemleri bilindiği üzere bankaların ücret aldıkları çeşitli işlemlerdendir. Ancak bazı bankalar çeşitli şartlarda bu ücreti talep etmemektedirler. Bankacılık sistemlerinin elektronik ve intenet işlemlerinin gelişmesi ile şekil değiştirmesi bu hususta önemli ir etken olmuştur. İlk olarak intenet bankacılığında eft ücreti almayan bankalar bu yazımızda ele alınacak olup bu noktaya kadar önemli açıklamalarımızı yazımızda ele alacağız. Sırasıyla ilerleyecek olursak;

EFT NEDİR, HAVALE NEDİR?

- Advertisement -

EFT, bir bankadan başka bir bankanın hesabına yapılan para transferidir. Havale ise aynı banka hesapları arasında yapılan para transferine verilen addır. Havale işlemi EFT’ye göre çok daha hızlı gerçekleştirilir çünkü banka kendi bünyesindeki hesaplarda değişiklik yapacaktır. Ancak EFT işleminde bankalar arası önce iletişim trafiği gerçekleşecektir. Bu trafik havaleye göre daha uzun sürebilmektedir. Dolayısı ile bankalar EFT’de havaleye göre daha fazla ücret talep edebilirler. İntenet bankacılığının yaygınlaşması ile EFT işlemleri de artık çok hızlı gerçekleştirilmekte ve protokoller yerine getirilmektedir. 

eft havale hesap işletim ücreti almayan bankalar 

Bu başlık altında sizlere EnPara.Com’dan bahsedeceğiz. İntenet bankacılığı amacı ile Finansbank tarafından kurulan enpara.com’da EFT, havale, hesap işletim ücreti alınmamakta ve tüm intenet bankacılığı işlemleriniz ücretsiz olarak saniyeler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Enpara.com’dan alacağınız EnPara kartınızı size banka temsilcisi bizzat evinizde takdim ederek tanıtacaktır ve size merak ettiğiniz konularda yardımcı olacaktır. Telefonunuza bankacılık işlemlerinizi anında gerçekleştirebileceğiniz aplikasyonunuzun kurulumuna kadar tüm işlemlerinizde yardımcı olacaktır.

intenet bankacılığında eft ücreti almayan bankalar 

İntenet bankacılığına sıkça değindiğimiz bu yazımızın bu kısmında sizlere hangi bankaların intenet bankacılığında ücret talep etmediğini aktaracağız.

ENPARA.COM: Finansbak’ın kurduğu intenet bankacılığı sistemi enpara’da herhangi bir işletim, havale ve EFT ücreti ödemezsiniz. Bu anlamda intenetten eft ücreti almayan bankalar arasında liste başında yer almaktadır.

KUVEYT TÜRK: Kuveyt Türk’ün Senin Bankan adlı hizmeti ile intenetten yapacağınız EFT işlemlerinde ücret ödemezsiniz.

YAPI KREDİ: Yapı Kredi’nin NUVO adlı hizmetinde de intenet bankacılığı üzerinden EFT dahil bir çok işleminiz ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

HSBC: HSBC bankasının Büyük Adım adlı kampanyasında dahil olmak için 500 TL’lik 3 otomatik ödeme talimatınıza karşılık EFT ve Havale ücreti ödemezsiniz.

CEPTETEB: Türkiye Ekonomi Bankası’nın mobil aplikasyonundan yaptığınız tüm EFT ve havale işlemleri ücretsizdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.